کد خبر: 4059334
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰

فرمانده سپاه ناحیه ملایر بیان کرد: هم‌زمان با سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر بیش از 230 برنامه محوری و کلی در شهرستان ملایر برگزار می‌شود.

گرامیداشت سوم خردادبه گزارش ایکنا از همدان، علی‌اصغر فارسی، فرمانده سپاه ناحیه ملایر، عصر روز گذشته، دوم خردادماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هم‌زمان با سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر بیش از 230 برنامه محوری و کلی در شهرستان ملایر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های شهرستان ملایر در راستای گرامیداشت فرهنگ مقاومت و سوم خرداد سرکشی از 12 خانواده شهید آزادسازی خرمشهر، عطرافشانی گلزار شهدا در بهشت هاجر، برگزاری نشست‌های روشنگری در تعدادی از ادارات شهرستان را از جمله برنامه‌های سوم خرداد در ملایر دانست.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر خاطره گویی و روشنگری در سطح مساجد و روایتگری و تبیین فرهنگ مقاومت و کوه‌پیمایی بسیجیان را از دیگر برنامه‌های سالروز آزادسازی خرمشهر در ملایر برشمرد و تصریح کرد: برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی ملایر حضور نیروهای ارتشی، انتظامی، سپاهی و بسیجیان با سخنرانی سردار بنادری از فرماندهان دوران دفاع مقدس و فتح خرمشهر نیز از دیگر برنامه‌های سالروز آزادسازی خرمشهر در ملایر است.

وی از برگزاری یادواره‌های شهدا در این ایام خبر داد و گفت: یادواره شهدای کتاب‌خوان، شهدای طلاب و روحانی، شهدای روستای علی‌آباد، آبروی محله، شهدای ورزشکار و شهدای کارمند برگزار خواهد شد.

فارسی برگزاری رژه اقتدار، اجرای سرود «سلام فرمانده» در نقاط مختلف شهر، پیاده‌روی کارکنان و خانواده‌های پاسدار، مسابقات ورزشی متعدد و فضاسازی و تبلیغات در فضای حقیقی و مجازی و...را نیز از دیگر برنامه‌های سوم خرداد در ملایر برشمرد.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر با بیان اینکه سوم خرداد از روزهای محوری در تاریخ ماست و با آزادی خرمشهر سرنوشت جنگ تغییر کرد و گفت: مقاومت به‌عنوان یک فرهنگ نهفته در سوم خرداد وجود دارد و آزادی خرمشهر نشان داد هر جا که استمرار براساس تعالیم الهی برای دفاع از ارزش‌ها و دین در میان باشد حتماً پیروزی محقق می‌شود.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره خرمشهرها در پیش است، تأکید کرد: فتح خرمشهر می‌تواند در عرصه‌های مختلف تکرار شود و این پیروزی تجربه‌ای برای فتح‌های بیشتر باشد. امروز فضای مجازی تمام روح و روان جوانان ما را مدیریت می‌کند و نباید این فضا رها شود، فضای مجازی در این راستا و مدیریت این عرصه باید از آبرو و مسائل شخصی گذر کرد تا ثمره آن برای همه کشور باشد.

فارسی رفع مشکلات اقتصادی را یکی دیگر از خرمشهرهای پیش روی انقلاب دانست و گفت: اقتصاد ایران به واسطه ارز ترجیحی جولانگاه و محل تاخت و تاز رانت‌خوارها شده بود. امروز با هدفمند شدن یارانه‌ها دست این افراد سود جود قطع و این امر باعث بهتر شدن وضعیت مستضعفان می‌شود. این تحول عظیم اقتصادی همراهی مردم را می‌طلبد و هر چند در ابتدا تبعات کوتاه مدتی دارد اما ثمرات بلندمدت به نفع مردم و کشور است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: