کد خبر: 4059413
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر از اجتماع عزاداران هم‌زمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در مسجد جامع شهر ملایر خبر داد.

حجت‌الاسلام‌ روح‌الله نجفی مدیر تبلیغات اسلامی ملایر حجت‌الاسلام‌ روح‌الله نجفی، مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، اظهار کرد: همزمان با این روز برنامه‌های مختلفی با محوریت اداره تبلیغات اسلامی و سایر نهادها در سطح شهرستان ملایر برگزار می‌شود.

وی به برگزاری جلسه هماهنگی برنامه‌های شهادت امام صادق(ع) در دفتر امام‌جمعه ملایر با حضور مسئولان و هیئت‌های مذهبی اشاره کرد و افزود: در این جلسه با مصوباتی که داشتیم بر برگزاری برنامه‌های گسترده در سالروز شهادت امام صادق(ع) در سطح شهرستان تأکید شد.

نجفی از برگزاری ویژه‌برنامه‌های سالروز شهادت امام صادق(ع) در 65 مسجد شهرستان ملایر خبر داد و تصریح کرد: این برنامه‌ها در شب و روز شهادت امام صادق(ع) شامل عزاداری و سوگواری و...خواهد بود که با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.

وی از برگزاری مراسم عزاداری در 20 هیئت مذهبی شهرستان در این روز خبر داد و افزود: در آستانه سالروز شهادت امام صادق(ع) یادواره شهدای ملایر نیز روز چهارشنبه، چهارم خردادماه ساعت 17 با سخنرانی حجت‌الاسلام جوشقانیان در مسجد جامع ملایر برگزار می‌شود.

نجفی با اشاره به اجتماع عزاداری ده نودی‌های ملایر با حضور خانواده‌ها و اقشار مختلف مردم، تصریح کرد: این مراسم نیز در روز پنجشنبه، پنجم خرداد، ساعت 18 با اجرای سرود «سلام فرمانده» و همچنین مراسم عزاداری و سینه‌زنی، سخنرانی در بام ملایر برگزار می‌شود.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر برگزاری بیست‌وچهارمین یادواره شهدای روستای علی‌آباد دمق در سالروز شهادت امام صادق(ع) در این روستا و برگزاری یادواره شهدا در مسجد امام صادق(ع) ملایر با سخنرانی نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی حجت‌الاسلام آزادیخواه را از دیگر برنامه‌ها در ملایر برشمرد.

وی در ادامه با اشاره به حرکت دسته‌های عزاداری در سالروز شهادت امام صادق (ع)، بیان کرد: این برنامه نیز با حضور هیئت‌های مذهبی و اقشار مختلف مردم در ساعت 11:30 از مقابل دفتر امام‌جمعه ملایر به سمت مسجد جامع برگزار و سپس با اجتماع در مسجد جامع مراسم سخنرانی و عزاداری نیز در جمع عزاداران برگزار می‌شود.

نجفی اضافه کرد: پخش نذورات، بسته‌های معیشتی بین نیازمندان و سایر برنامه‌های مردمی در حسینیه‌ها و تکایا نیز از دیگر برنامه‌های سالروز شهادت امام صادق (ع) در شهرستان ملایر است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: