کد خبر: 4067123
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸

مردمی‌سازی تبلیغ؛ هدف تبلیغات اسلامی تویسرکان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان مردمی‌سازی تبلیغ را از اهداف این نهاد دانست و گفت: از شیوه‌های طرح مردمی‌سازی تبلیغ این است که اداره تبلیغات اسلامی تصدی‌گری نکند و همه آحاد جامعه در تبلیغ دین نقش داشته باشند که یکی از روش‌های آن تشکیل ستاد مردمی مناسبت‌هاست.

حجت‌الاسلام والمسلمین سبحان جامه بزرگ رئیس اداره تبلیغات تویسرکانبه گزارش ایکنا از همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین سبحان جامه‌بزرگ، رئیس اداره تبلیغات تویسرکان، ششم تیرماه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در محل این اداره برگزار شد، با اشاره به تشکیل ستادهای مردمی در این اداره، توضیح داد: این ستادها قبلاً هم تشکیل می‌شد اما تنها اسم بود، به دنبال این بودیم که همه کنشگرهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان نقش اساسی در برنامه‌ها داشته باشند که این طرح از طرح‌های رئیس سازمان تبلیغات کشور با عنوان «مردمی‌سازی تبلیغ» نشئت گرفت.

وی ادامه داد: یکی از شیوه‌های این طرح این است که اداره تبلیغات اسلامی تصدی‌گری نکند و همه آحاد جامعه در تبلیغ دین نقش داشته باشند که یکی از روش‌های آن تشکیل ستاد مردمی مناسبت‌هاست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان گفت: پیرو این طرح در ایام فاطمیه سال گذشته ستاد مردمی شکل گرفت که در نتیجه آن برنامه‌ای با عنوان «رویداد زلال کوثر» اجرا شد که حدود هزار نفر را پوشش داد و اکثر آن‌ها کسانی بودند که در دو سال کرونا فعالیت‌های قرآنی خود را کنار گذاشته بودند و در این دوران دوباره شروع به فعالیت کردند.

حجت‌الاسلام جامه بزرگ ادامه داد: این رویداد مقدمه‌ای شد برای ماه مبارک رمضان که کمیته برنامه‌ریزی قرآن تشکیل شود و مهم‌ترین برنامه‌ای که توسط این کمیته رقم زده شد محافل انس با قرآن روستایی بود که در 40 روستا محفل انس با قرآن با حضور قاریان برتر و استقبال خوب مردم و از کمک‌های مردمی تشکیل شد و در حال حاضر نیز با یک وقفه‌ مجدد این محافل در حال برگزاری است.

وی افزود: یکی دیگر از ستادهای مردمی که تشکیل شد ستاد اعتکاف بود که بر خلاف هر سال که انجام همه امور با اداره‌ تبلیغات بود امور اعتکاف به یکی از هیئت‌های داوطلب سپرده شد که در نتیجه‌ آن اعتکاف امسال با ۱۶۰ معتکف از تویسرکان و سه روستای لامیان، کنجوران و اشتران به‌مراتب از سال‌های قبل بهتر برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان با بیان اینکه اصل اساسی اداره تبلیغات در سال ۱۴۰۱ در اجرای برنامه‌ها این است که تصدی‌گری نکند و تسهیل‌گر باشد، گفت: برای محرم امسال نیز ستاد مردمی خواهیم داشت و خود مردم در برنامه‌های محرم و صفر نقش‌آفرینی خواهند کرد.

رئیس اداره تبلیغات تویسرکان اجرای سرود «سلام فرمانده» با حضور داوطلبی بیش از ۳۰۰ نفر، اجرای سرود «رفیق شهیدم»، اجتماع فرزندان روح‌الله، اجتماع امام رضایی‌ها پس از اهانت به ساحت مقدس امام رضا(ع) و اجرای سرود «برکت ایران» را از دیگر برنامه‌های مهم تبلیغات اسلامی تویسرکان در چند ماه اخیر دانست.

وی با بیان اینکه از دیگر برنامه‌های در حال اجرا پویش «به رسم جوانمردی» است که در استان شکل‌گرفته و این پیشنهاد از سوی تبلیغات تویسرکان مطرح شد، گفت: هدف از برگزاری این پویش معرفی صاحب‌خانه‌های منصف است که از شعار نشر خوبی‌های سازمان تبلیغات اسلامی نشئت‌ گرفته است و قرار است کانون فرهنگی رسانه‌ای در شهرستان با هدف نشر خوبی‌ها در جامعه تشکیل شود، همچنین پویش دیگری در چند روز اخیر با عنوان «اگر من معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بودم چه کار می‌کردم» در فضای مجازی راه‌اندازی شده است.

حجت‌الاسلام جامه‌بزرگ با بیان اینکه در حال‌ حاضر ۲۲ روحانی مستقر و هجرتی در شهرستان داریم و آمادگی استقرار روحانی در دیگر روستاها را داریم، افزود: از ۱۷ روستای بالای ۲۵۰ خانوار شهرستان فقط شش روستا دارای خانه عالم است و برای احداث خانه عالم در ۱۱ روستای مابقی به کمک مردم نیاز است تا بتوانیم به این روستاها روحانی اعزام کنیم.

وی بیان کرد: در این راستا مردم می‌توانند خانه به‌عنوان خانه عالم اجاره کنند یا بسازند و یا زمینی برای احداث خانه معلم اهدا کنند که در این‌ صورت در نوبت ساخت خانه‌های عالم قرار می‌گیرد که آن هم با توجه به جمعیت روستا انجام خواهد شد پس بهتر این است که مردم خود پای کار بیایند و خانه عالم را احداث کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :