کد خبر: 4067388
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳

شهید بهشتی شخصیتی بی‌نظیر در اخلاق و عرفان بود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شهید بهشتی شخصیتی بی‌نظیر در اخلاق، علم و معنویت، عرفان و... بود، گفت: این شهید بزرگوار در محضر علمایی چون آیت‌الله بروجردی، علامه طباطبایی و امام خمینی(ره) شاگردی کرد.

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مجلس خبرگان رهبری به گزارش ایکنا از همدان، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مجلس خبرگان رهبری شامگاه، هفتم تیرماه، در آیین گرامیداشت شهدای 7 تیر و سالگرد عروج عارفانه سرداران شهید حاج حسن تاجوک، حاج رسول حیدری و حاج مصطفی طالبی و همرزمان شهیدشان در مسجد حاج صفی ملایر، اظهار کرد: شهید بهشتی یک شخصیت بی‌نظیر در اخلاق، علم و معنویت، عرفان و... بود.

وی با بیان اینکه شهید بهشتی در محضر علمای بزرگی چون آیت‌الله بروجردی، علامه طباطبایی و امام خمینی(ره) شاگردی کرد، گفت: خدمات این شهید به اسلام و انقلاب بسیار زیاد است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مجلس خبرگان رهبری به نامگذاری سالروز شهادت بهشتی و 72 یار ایشان به‌عنوان روز و هفته قوه قضاییه، گفت: این شهید بزرگوار با تألیف کتب فراوان همواره باعث رشد و تربیت جامعه اسلامی در حوزهای مختلف شدند.

حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم به جایگاه شهید بهشتی بعد از پیروزی انقلاب در سمت‌های مختلف اشاره کرد و افزود: وجود شهید در سمت ریاست قوه‌قضاییه تحول عظیمی در نظام قضایی کشور ایجاد کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه منش و رویکرد ایشان از همان ابتدای انقلاب باعث شد تا شهید بهشتی مورد حسادت و کینه دشمنان داخلی و خارجی قرار گیرد، افزود: وقتی شهید بهشتی فرمودند «آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر» این جمله عظمت و ابهت پوشالی آمریکا را خرد کرد و هیمنه دشمن را به هم ریخت.

نماینده مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: آمریکا دیگر مثل گذشته اثرگذاری و ابهت خود را در عرصه بین‌المللی و بین کشورهای دنیا به‌ویژه در منطقه خاورمیانه ندارد و عظمت انقلاب اسلامی بعد از 43 سال روز به روز بیشتر و شاهد نزول قدرت آمریکا و اوج انقلاب اسلامی در جهان هستیم.

وی با بیان اینکه لیبرال‌ها و منافقان علیه شهید بهشتی موضع گرفتند، بیان کرد: این گروه‌ها فضای عمومی بدی علیه شهید بهشتی درست کردند و شهید را در چشم مردم تحقیر کردند، داستانی که امروز در انقلاب اسلامی تکرار شده و می‌شود.

مصباحی‌مقدم با تأکید بر هدف امروز دشمن تخریب انقلاب و دولت است، گفت: دولت سیزدهم خدمات زیادی در حوزه روابط خارجی و بین‌المللی، حوزه صادرات، کنترل کرونا و... داشته که دشمن با تبلیغات سوء نمی‌خواهد این خدمات دیده شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بعد از 43 سال از پیروزی انقلاب دشمن به وفور توطئه، تحریم و بحران‌های مختلف را علیه کشور اعمال کرده است افزود: با همه این برنامه‌ها مردم بصیر و آگاه ایران در همه صحنه‌ها پشت این نظام و انقلاب بوده‌اند.

وی اضافه کرد: دستاوردهای این انقلاب در حوزه‌های مختلف علمی، پزشکی، فناوری نظامی و فضایی و... بی‌نظیر است و نظام انقلاب اسلامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالایی برای رشد و پیشرفت بیشتر را دارد.

حجت‌‌الاسلام محمد باقر برقراری، امام‌جمعه ملایر نیز با بیان اینکه امام خمینی(ره) حاکمیت ولایت فقیه را در کشور با عقبه علمی علمای اسلام پایه‌ریزی و نهادینه کرد، افزود: کسی که در مسیر امام راحل مسئله حاکمیت ولایت فقیه را فرهنگ‌سازی و به گفتمان‌سازی تبدیل کرد شهید بهشتی بود.

وی اجرا و گفتمان‌سازی عدالت و عینیت بخشیدن به مسئله ولایت فقیه را دو کار بی‌نظیر شهید بهشتی برای مردم و جامعه دانست و گفت: به تعبیر امام راحل شهید بهشتی به تنهایی خود یک ملت بود. ملت ایران نیز باید در مسیر این شهید همواره در همه عرصه‌ها حافظ دستاوردهای انقلاب و شهدا باشند، دشمن بداند ملت شجاع و قدرتمند ایران همواره پای انقلاب و نظامش ایستاده و هیچ تیری از سوی دشمن نمی‌تواند این ملت را از پای درآورد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :