کد خبر: 4067843
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲

سنت‌های امروزی ازدواج با معیارهای دینی منافات دارد

امام‌جمعه ملایر گفت: متأسفانه امروزه بدعت‌ها و سنت‌های غلط مانع از ازدواج ساده جوانان شده است و این معیارهای غلط با سبک زندگی اسلامی منافات دارد.

محمد باقر برقراری امام جمعه ملایربه گزارش ایکنا از همدان، حجت‌الاسلام محمدباقر برقراری، امام‌جمعه ملایر، امروز، 10 تیر ماه در خطبه‌های عبادی ـ سیاسی نماز جمعه ملایر با تبریک ماه پر برکت ذی‌الحجه اظهار کرد: این ماه جز ایام‌الله است و در خصوص برکات و فضایل این ماه بسیار سفارش شده است.

امام‌جمعه ملایر بر خواندن نماز روز اول ماه بسیار تأکید کرد و گفت: همچنین خواندن نماز در دهه اول این ماه ثواب حج را در کارنامه اعمال انسان دارد.

وی همچنین به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: تنها ازدواجی که خدا واسطه بوده ازدواج این دو گوهر ناب بود و این نشان از این امر دارد که واسطه‌گری برای ازدواج جوانان از ثواب و اجر خاصی برای واسطه گر برخوردار است و طبق روایتی کسی که واسطه ازدواج جوانی شود با اولیای خدا محشور می‌شود.

برقراری با بیان اینکه حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) آغاز زندگی خود را با سادگی بنا نهادند افزود: متاسفانه امروز مهریه‌های سنگین و جهیزیه‌های سنگین و کمر شکن، بدعت‌ها و سنتهای غلط مانع از ازدواج ساده جوانان شده و این معیارهای غلط با معیارهای دینی سبک زندگی اسلامی منافات دارد.

امام‌جمعه ملایر خطاب به جوانانی که سنت ازدواج را به خاطر مشکلات اقتصادی به عقب می‌اندازند و از ازدواج سر باز می‌زنند، گفت: این سوء‌ظن به خدا است و اگر ما معیارهای ازدواجمان معیار دینی باشد خداوند مشکل اقتصادی را حل و مال را هم در آن زندگی تأمین می‌کند.

وی ازدواج در چارچوبی برای دوری از گناه دانست و تصریح کرد: جوانان باید دین داری و ایمان را رکن انتخاب همسر قرار دهند و اگر کسی به خاطر دینداری همسرش را انتخاب کند خداوند جمال و مال را نیز به همسر و  زندگی آنها می‌بخشد.

امام‌جمعه ملایر به وجود بیش از 11 میلیون جوان مجرد در کشور گفت: این برای جامعه اسلامی ما یک فاجعه است و باید با ترویج فرهنگ ازدواج اسلامی و آسان این جوانان سر و سامان بگیرند.

برقراری ازدواج را کانون حفظ خانواده، غیرت و جوانمردی برشمرد و افزود: باید این مهم را در جامعه ارتقا دهیم و آن را آسان بگیریم و خداوند برکات خودش را به ما نازل می‌کند.
  
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله اجاره‌بها به عنوان یکی از معضلات و مشکلات بسیاری از خانواده‌ها، گفت: افزایش 15 تا 20 درصدی اجاره‌بها کمک به مستأجران است.

برقراری با تأکید بر اصلاح خرید و نه به کالای قاچاق گفت: این امر باعث کم شدن قاچاق و سر و سامان گرفتن اقتصاد کشور خواهد شد.

وی با بیان اینکه آمریکایی که ادعای حقوق بشر دارد در بیش از 130 کشور وارد شده و عامل بدبختی و جنگ و خونریزی و مشکلات متععد در کشورهای دنیا است، گفت: آمریکا حتی در کشور خودش نیز حقوق بشر را رعایت نکرده و بارها علیه مسلمانان و سیاه پوستان جنایات زیادی را انجام داده است.

امام‌جمعه ملایر با گریزی به جنایات آمریکا علیه کشور و ملت ایران افزود: این جنایات از توطئه و تحریم، ترور و... بوده و بزرگترین سند جنایاتش تحریم‌های ظالمانه‌ای است که سال‌هاست علیه ما اعمال کرده است. امروز وضعیت ایران از نظر دیپلماسی بسیار خوب است و آینده موفقی دارد که این امر باعث نگرانی آمریکایی‌ها شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :