کد خبر: 4087872
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱

۶۳.۵ درصد از اراضی ملایر موقوفه است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر با اشاره به اینکه ملایر بیش از 190 موقوفه دارد و ۶۳.۵ درصد از اراضی شهرستان موقوفه است، گفت: بزرگترین و بیشترین موقوفات ملایر مربوط به شادروان سیف‌الدوله در زمینه‌های فرهنگی، اطعام دهی و روضه خوانی، درمانی است.

ابوذر عباسی رئیس اداره اوقاف ملایرحجت‌الاسلام ابوذر عباسی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، با اشاره به فعالیت‌های این اداره در دهه وقف اظهار کرد: شهرستان ملایر از نظر وجود واقفان خیراندیش در استان و کشور سرآمد است.

وی با اشاره به اینکه ملایر بیش از 190 موقوفه دارد و ۶۳.۵ درصد از اراضی شهرستان ملایر موقوفه است، افزود: بزرگترین و بیشترین موقوفات ملایر مربوط به شادروان سیف‌الدوله در زمینه‌های فرهنگی، اطعام دهی و روضه خوانی، درمانی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه این اداره بر اساس نیت واقف و در چارچوب مقررات سازمان اوقاف کشور عمل می‌کند ، تصریح کرد: در این راستا تا کنون اقدامات زیادی در حوزه وقف شهرستان انجام شده است.

وی با اشاره به عملکرد اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر طی یک سال گذشته از اهدای ۲ هزار و ۳۰۰ بسته مهر تحصیلی شامل کیف و لوازم و تحریر از محل موقوفات سیف‌الدوله به دانش آموزان بی‌بضاعت در مهر سال گذشته خبر داد و گفت: در این زمینه ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

عباسی همچنین از هزینه ۳۵۰ میلیون تومانی کمک هزینه تجهیز مدارس شهرستان ملایر توسط اداره اوقاف و امور خیریه از سال گذشته تا کنون خبر داد و افزود: اطعام دهی بیش از ۶۰ هزار نیازمند با توضیح غذای گرم درمناطق کمتر برخوردار و روستاهای شهرستان از دیگر اقدامات این اداره طی یک سال گذشته بوده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه بخشی از هزینه‌های دارو و درمان بیماران کرونایی پرداخت شده است، گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 9 هزار و 700 سبد کالا به خانواده‌های نیازمند از محل موقوفات واقفان خیراندیش از سوی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر توزیع شده است.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه از توزیع دو هزار بسته حمایتی سبد کالا در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در  یک سال گذشته خبر داد و گفت: راه‌اندازی کاروان‌های شادی در ملایر در دهه کرامت و راه اندازی دو کانال مجازی بقاع متبرکه شامل کانال تکیه ابوالفضل و امامزاده عبدالله ملایر نیز از دیگر اقدامات این اداره طی یک سال گذشته بوده است.

وی همچنین از برپایی کاروان‌های شادی در ۵ نقطه شهر همزمان با میلاد امام رضا(ع) خبر داد و گفت: اختصاص یک هزار و 200 مترمربع زمین برای احداث مسجد و کتابخانه و مرکز درمانی از دیگر اقدامات این اداره در یک سال گذشته بوده است.

عباسی همچنین از پخت و توزیع نان رایگان در حاشیه شهر ملایر به مناسبت‌های مختلف خبر داد و گفت: طرح ضیافت همدلی با توضیح ۲ هزاربسته  حمایتی در ماه مبارک رمضان به خانواده‌های بی‌بضاعت هر بسته ۷۰۰ هزار تومان از دیگر اقدامات این اداره طی یک سال گذشته بوده است.

وی کمک ۱۲۰ میلیون تومانی به مراکز درمانی در بحث کرونا و توزیع بیش از چهار هزار عدد ماسک به مراکز درمانی و همچنین اهدای ۱۸ عدد بیشتر به معلولان را از دیگر اقدامات این اداره در یک سال گذشته خواند و افزود: تجلیل از ۱۳۷ مدافع سلامت کادر درمان و ۴۰ خدمه بیمارستان و همچنین کمک هزینه ۵۰۰ میلیون تومانی به بیماران سخت درمان از دیگر اقدامات این اداره طی یک سال گذشته بوده است.

رئیس اداه اوقاف و امور خیریه ملایر همچنین به خدمات رسانی به ۳۰۰ بیمار کرونایی از محل موقوفات سیف الدوله خبر داد و گفت: توزیع اقلام بهداشتی در بیمارستان امام حسین(ع) وهمچنین تجهیزات پزشکی به مبلغ 200 میلیون تومان از دیگر اقدامات بوده است.

وی برگزاری مراسم سوگواری بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه، برگزاری و شرکت و کمک در برنامه‌های فرهنگی و مناسبتی شهرستان و کمک به سایر ادارات در مناسبت های مختلف و... را  نیز از دیگر اقدامات این اداره طی یک سال گذشته عنوان کرد.

عباسی همچنین از توزیع دو هزار سبد ارزاق همزمان با ایام دهه فجر در بین کم درآمد شهرستان خبر داد و عنوان کرد: مساعدت به دانش آموزان بی بضاعت 66 مدرسه با ۱۸۵ میلیون تومان از دیگر اقدمات انجام شده این اداره است.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha