کد خبر: 4218741
تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۱
در گفت‌و‌گو با ایکنا مطرح شد

نگاه شهید آیت‌الله رئیسی به ترویج قرآن مشوقانه و همدلانه بود

مسئول نهاد رهبری دانشگاه صنعتی همدان با اشاره به نگاه شهید آیت‌الله رئیسی به ترویج فعالیت‌های قرآنی گفت: ایشان در این حوزه هم به‌عنوان یک روحانی و هم به‌عنوان شخصی که سکاندار اجرایی کشور بود، نگاهی بسیار مثبت، تشویق‌گرانه و همدلانه داشت، به‌گونه‌ای که متولیان امور قرآنی اذعان دارند که بیشترین همراهی و همیاری در این خصوص در دوران مسئولیت شهید جمهور صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام جلال سبحانی، مسئول نهاد رهبری دانشگاه صنعتی همدانحجت‌الاسلام جلال سبحانی، مسئول نهاد رهبری دانشگاه صنعتی همدان در گفت‌وگو با ایکنا از همدان با بیان اینکه شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی دارای ویژگی‌های برجسته‌ای بود، گفت: دلبستگی عمیق به انقلاب اسلامی، وفاداری به آرمان‌های بلند آن و تلاش وقفه‌ناپذیر برای تحقق این آرمان‌ها از مهم‌ترین ویژگی‌های رئیس‌جمهور شهید بود. امری که تا پایان عمر شریفش ادامه یافت و سرانجام نیز در راه آن جان باخت.

وی با اشاره به اینکه مردمی بودن نیز یکی از وجوه ممتاز شخصیت شهید جمهور بود، افزود: موضوعی که از آغاز مسئولیت‌های متعدد او نمودی بارز داشت و اوج آن در دوران کوتاه مسئولیت ریاست جمهوری و در قالب تلاش در جهت گره‌گشایی از مشکلات مردم، دلسوزی برای جمهور و رسیدگی به مناطق مختلف کشور در سفرهای استانی نمود و ظهوری بارز داشت.

سبحانی یادآور شد: اخلاق‌مداری، سعه صدر و تحمل تهمت‌های ناروا نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های این شهید عزیز بود که در مقاطع مختلف به‌ویژه در تبلیغات انتخاباتی، همگان شاهد این روحیه ارزشمند بودند، این خصوصیت چنان در وجود ایشان متبلور بود که حتی رقبای انتخاباتی نیز به آن معترف بوده و به این جهت هیچ‌گاه نتوانستند حتی اندکی ایشان را به بی‌اخلاقی متهم کنند. رعایت ادب، اخلاق، متانت و صداقت در مواجهه با دیگران از دیگر وجوه شخصیت آن شهید سعید بود.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه صنعتی همدان در ادامه به نگاه شهید آیت‌الله رئیسی به امر ترویج قرآن و فعالیت‌های قرآنی اشاره کرد و گفت: در این حوزه نیز هم به‌عنوان یک روحانی و هم به‌عنوان شخصی که سکاندار اجرایی کشور بود، نگاهی بسیار مثبت، تشویق‌گرانه و همدلانه داشت، به‌گونه‌ای که متولیان امور قرآنی اذعان دارند که بیشترین همراهی و همیاری در این خصوص در دوران مسئولیت ایشان صورت گرفته است.

شهید آیت‌الله رئیسی مسئولی در تراز نظام اسلامی بود

سبحانی تأکید کرد: آیت‌الله رئیسی یکی از معدود مسئولانی بود که بی‌هیچ دغدغه و اغراقی می‌توان او را مسئولی در تراز عظمت و حقانیت نظام مقدس اسلامی به‌شمار آورد، مسئولی که در راه خدمت، خستگی نمی‌شناخت و همواره رشد، بالندگی، عظمت، سربلندی کشور و مردم برایش در اولویت بود. در برابر مردم متواضع و مهربان و در مواجهه با دشمنان چون کوه استوار و محکم بود.

وی بیان کرد: ایشان مطیع امر ولایت بود و در این راه به‌‌خاطر اطاعت از کلام مقام معظم رهبری که با عمومی کردن اختلافات مسئولان مخالف بود، ناملایمات و کم‌مهری‌های رقبا و حتی برخی دوستان را به جان می‌خرید اما ذره‌ای دم بر نمی‌آورد و در این راه رضای خدا، آرامش دل مردم و پرهیز از تشویش فضای جامعه را بر هر چیز دیگر ترجیح می‌داد.

این مقام مسئول گفت: مبارزه بی‌امان با فساد در هر سطحی از سطوح حاکمیت، در شمار ویژگی‌های مدیریتی شهید جمهور از آغازین روزهای قبول مسئولیت بود و در این راه از هیچ کس و هیچ‌ چیز جز خدا واهمه نداشت و سرانجام مزد شهادت، پاداشی بود که خداوند شکور به پاس این همه خدمت مخلصانه نصیب ایشان کرد.

انتهای پیام
captcha