کار برای خدا درسی که از آیت‌الله طه‌محمدی باید آموخت
کد خبر: 4220950
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۹
نماینده ولی فقیه در همدان:

کار برای خدا درسی که از آیت‌الله طه‌محمدی باید آموخت

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی‌موثقی گفت: رفتار اخلاق‌مدار آیت‌الله طه‌محمدی درسی است برای کسانی که مدعی دینداری هستند و در عرصه سیاست حضور و مسئولیت دارند، کسی که در جمهوری اسلامی مسئولیتی را می‌پذیرد باید برای خدا کار کند و اخلاق‌محور باشد.

آیت‌الله طه محمدی امام جمعه سابق همدانبه گزارش ایکنا از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی‌موثقی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، امروز، 22 خردادماه در آیین تشییع پیکر آیت‌الله طه‌محمدی، امام جمعه سابق همدان که با حضور جمع کثیری از مردم همدان از میدان امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: مردم همدان در ذهن خود هیچ‌گاه آیت‌الله طه‌محمدی را فراموش نمی‌کنند، این عالم برجسته از سال 1362 که به‌عنوان امام جمعه فامنین انتخاب شد در استان حضور داشت.

وی افزود: آیت‌الله طه‌محمدی از سال 1383 که بعد از کسالت آیت‌الله موسوی همدانی به‌عنوان امام جمعه در همدان حضور پیدا کرد، طی 14 سال در این کسوت بود، فعالیت‌های علمی، اجتماعی ایشان از ذهن مردم پاک نمی‌شود، با حضور در یادواره‌های شهدا، منبرها و... در کنار مردم بودن زحمات زیادی را متحمل شد. حضور امروز مردم در این مراسم نشان از قدردانی از این عالم برجسته است.

امام جمعه همدان گفت: آیت‌الله طه‌محمدی از سال 1342 در عرصه فعالیت‌های انقلابی و مبارزه حضور و فعالیت داشت و امر تبلیغ برای ترویج و تبیین فرهنگ اسلام را از همان زمان که وارد حوزه علمیه شد، آغاز کرد.

شعبانی‌موثقی با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان اخیر که آیت‌الله طه‌محمدی از جمله کاندیداها بود، تصریح کرد: اخلاق بزرگوارانه این عالم را در ایام انتخابات مشاهده کردیم، ایشان به آیت‌الله موسوی اصفهانی و بنده رأی داد؛ این رفتار اخلاق‌مداری آیت‌الله طه‌محمدی را می‌رساند و درسی است برای کسانی که مدعی دینداری هستند و در عرصه سیاست حضور و مسئولیت دارند، کسی که در جمهوری اسلامی مسئولیتی را می‌پذیرد باید برای خدا کار کند و اخلاق‌محور باشد.

شعبانی یادآور شد: طی دورانی که بعد از ایشان به امامت جمعه همدان منصوب شدم، صادقانه برای اینکه بنده موفق شوم مشورت می‌داد. اینکه رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیت فرمودند او متعهد بود، به این معناست. آیت‌الله طه‌محمدی حتی بعد از استعفا از امامت جمعه حمایت‌های خود از ولایت فقیه را به همان قوت داشتند.

انتهای پیام
captcha