کد خبر: 4225512
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۷

ختم قرآن هدیه به امام حسین(ع) در ملایر

کارشناس واحد قرآنی اداره تبلیغات اسلامی ملایر گفت: بیش از 30 دور ختم قرآن کریم و اهدای ثواب آن به امام حسین(ع) و یارانش در طول ماه محرم به همت علاقه‌مندان به کتاب وحی انجام می‌شود.

ایرج یارمحمدی، کارشناس واحد قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ملایرایرج یارمحمدی، کارشناس واحد قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ملایر در گفت‌وگو با ایکنا از همدان اظهار کرد: همزمان با ایام ماه محرم و صفر برنامه‌های مختلف قرآنی در سطح شهرستان به همت واحد قرآنی اداره تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه شروع مراسم عزاداری هیئت‌های حسینی با تلاوت قرآن خواهد بود، افزود: برگزاری کرسی تلاوت قرآن و همچنین محافل انس با قرآن کریم در مساجد شهر و روستا تا پایان ماه صفر در سطح شهرستان برگزار می‌شود.

کارشناس واحد قرآنی اداره تبلیغات اسلامی ملایر از برگزاری طرح زندگی با آیه‌ها متناسب با ماه محرم و آیات منتخب در این ماه اشاره کرد و گفت: بیش از 30 ختم قرآن و اهدای ثواب آن به امام حسین(ع) و یارانش نیز در طول ماه محرم به همت علاقه‌مندان به کتاب وحی انجام می‌شود.

وی احیای شب عاشورا با تلاوت قرآن و شصت پاره‌خوانی را از دیگر برنامه‌ها در ایام حزن و اندوه سید و سالار شهیدان دانست و تصریح کرد: اعزام قاری قرآن به هیئت‌های مذهبی و برگزاری مراسم عزاداری در مراکز و خانه‌های قرآنی نیز در طول این دو ماه انجام می‌شود.

یارمحمدی از برگزاری جلسات تبیین نهضت عاشورا از سوی اساتید قرآنی در جلسات قرآن خبر داد و افزود: برگزاری طرح ختم قرآن در ایام پایانی صفر و اهدای ثواب آن به روح پیامبر(ص)، امام حسن(ع) و امام رضا(ع) و هماهنگی با روحانیون جهت پیوند با قرآن در منابر و مراسم روضه‌خوانی نیز صورت گرفته است.

انتهای پیام
captcha