کد خبر: 4225526
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۲

اعلام برنامه‌های اداره تبلیغات اسلامی ملایر در محرم و صفر

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر با اعلام برنامه‌های این نهاد در ایام محرم و صفر از اقامه نماز ظهر عاشورا در بیش از 150هیئت مذهبی شهری و روستایی این شهرستان خبر داد.

 حجت الاسلام روح الله رستمی، مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایرحجت‌الاسلام روح‌الله رستمی، مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام ماه محرم و شهادت امام حسین(ع) و یاران وفادارشان اظهار کرد: اجرای برنامه‌های این نهاد از اول محرم شروع شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر با اشاره به اجتماع هیئت‌های مذهبی و اعلان عزا و اهتزاز پرچم در عصر روز قبل از محرم در ملایر گفت: با همکاری شهرداری ملایر نیز فضای شهر رنگ و بوی محرم گرفته و سیاه‌پوش شده است.

وی با بیان اینکه همایش آقایان و بانوان مبلغ را قبل از شروع ماه محرم داشتیم، از اعزام این گروه به مناطق مختلف شهری و روستایی ملایر در ایام ماه محرم و صفر خبر داد و تصریح کرد: این مبلغان با هدف تببین فرهنگ عاشورا و محور گفتمان مقاومت اسلامی در مسیر حق‌طلبی امام حسین(ع)، برگزاری برنامه‌های محرم و عزاداری، سخنرانی، مشاوره و... به مناطق مختلف شهری و روستای اعزام شدند.

رستمی تهیه، تولید و توزیع محتوا در فضای مجازی، توزیع اقلام نذری در هئیت‌های مذهبی، مساجد و... را از دیگر برنامه‌های این اداره به مناسبت ایام محرم برشمرد و افزود: ورود کاروان نمادین حضرت سیدالشهدا(ع) و اهل حرم اباعبدالله(ع) با همکاری سوارکاران ملایر و هیئت امام حسنی‌ها(ع) از دیگر برنامه‌های این اداره در ایام ماه محرم است.

وی به برگزاری مراسم و حرکت دسته‌های عزاداری توسط هیئت‌های مذهبی در طول دهه اول محرم در سطح شهرستان ملایر اشاره کرد و گفت: اجتماع هیئت‌های مذهبی ملایر در روز تاسوعای حسینی، برگزاری مراسم روز عاشورا و اقامه نماز ظهر عاشورا توسط بیش از 150هیئت مذهبی شهری و روستایی از برنامه‌های دهه اول محرم است.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر از برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی روز جمعه، 22 تیرماه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱ با رویکرد جمعیت و عهد فرزندآوری در مصلی حضرت ابوالفضل(ع) خبر داد و تصریح کرد: برگزاری دو ماه روضه و عزادری در جلسات روضه خانگی، برپایی سقاخانه در محله‌های مختلف همراه با سخنرانی و روضه‌خوانی و برگزاری زیارت ناحیه مقدسه در محل مصلی در صورت موافقت ستاد نماز جمعه از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای ایام ماه محرم و صفر در شهرستان ملایر است.

وی برگزاری جلسات روضه و جهاد تبیین در هیئات بانوان، مؤسسات و مراکز قرآنی بانوان شهر و روستا، طبخ غذا به‌صورت نذورات و توزیع بین نیازمندان به همت هیئت‌های مذهبی، برگزاری جلسات سخنرانی با موضوع جمعیت و فرزندآوری و همچنین عفاف و حجاب در جلسات روضه خانگی، برگزاری مراسم چهارپایه‌خوانی در محرم و صفر مناطق شهری و روستایی ملایر،  توزیع بسته‌های معیشتی و توزیع بین نیازمندان توسط برخی از هیئت بانوان، برگزاری مراسم تعزیه در هیئت سادات خواهر را نیز از دیگر برنامه‌های ماه محرم در ملایر برشمرد.

رستمی از اعزام مداح به مراسمات عزاداری و سوگواری در مناطق شهری و روستایی خبر داد و تصریح کرد: سرکشی از هیئت‌های مذهبی در دو ماه محرم و صفر و هماهنگی و با شهرداری جهت سیاه‌پوش کردن معابر و خیابان‌های اصلی شهر در مناسبت‌های محرم و صفر، تهیه و توزیع پرچم‌های مشکی با قیمت مناسب در بین هیئت‌های مذهبی نیز از دیگر برنامه‌های ایام محرم در ملایر است.

وی از برگزاری مسابقه عکس و خاطره‌نویسی اربعین خبر داد و یادآور شد: برپایی موکب‌های پذیرایی از زائران اربعین، برگزاری مراسم زیارت اربعین، برگزاری مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در 15 منطقه شهری و روستایی، تجلیل و تقدیر از پیرغلامان هیئت‌های مذهبی، برگزاری مراسم ویژه در مناسبت‌های اربعین، شهادت امام رضا(ع) و امام حسن(ع) و رحلت حضرت رسول(ص) نیز در طول این ایام انجام خواهد شد.

انتهای پیام
captcha