کد خبر: 3863076
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
گروه فرهنگی ـ مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا گفت: دانشگاه محل دانش است و باید در آن عالم تربیت شود؛ مسیر اصلی دانشگاه علم و دانش است.

دانشگاه محلی برای تربیت عالم استبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه بوعلی سینا، حجت‌الاسلام علی‌محمد عباسی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا در مراسم گرامیداشت روز دانشجو گفت: ۱۶آذر نماد از خودگذشتگی و ایثار دانشجویانی است که در مسیر ضد استکباری، ‌ضد استعماری و ضد استبدادی جان عزیزشان را فدا کردند.
وی افزود: امیدوارم با تمام قوت، سعی، تلاش و همتی که دانشجویان دارند، به این سه شهیدی که حاضر بودند در جهت اعتلای ایران اسلامی، قطرات خونشان را بر صفحه روزگار ثبت شود، اقتدا کنند.
حجت‌الاسلام عباسی ادامه داد: مقام معظم رهبری می‌گویند «از دانشگاه همیشه و‌ در همه حال این انتظار است که محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی کشور باشد که اولین جریان علم و تحقیق است».
وی بیان کرد: اگر بخواهیم برای دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید خود را مسلح به سلاح علم کنیم، باید تحقیقات و پژوهش‌های ما جغرافیا و زمین نشناسد.
علی‌محمد عباسی بیان کرد: دانشگاه محل دانش است و باید در آن عالم تربیت شود؛ مسیر اصلی دانشگاه علم و دانش است.
وی در رابطه با دومین جریان حیاتی کشور تصریح کرد: دومین جریان آرمان‌گرایی، آرمان‌خواهی و هدف‌گذاری سیاسی و اجتماعی است؛ شما باید اهل تفکر و فکر کردن باشید. اگر می‌خواهید بدانید جمهوری اسلامی اکنون در چه جایگاهی قرار دارد اهل مطالعه تاریخ معاصر باشید به گونه‌ای که نشود تاریخ و ۱۶ آذر را تحریف کرد.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا گفت: دانشگاه زنده و دانشجو بیدار است و تا زمانی که این مؤذن بیدار جامعه بیدار باشد، جامعه و دانشگاه می‌تواند در مسیر درست حرکت کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: