کد خبر: 3922890
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
سیدمسعود عسگریان در انتخابات هیأت رئیسه سال چهارم دوره پنجم شورا با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر همدان انتخاب شد.

سید مسعود عسگریان؛ رئیس شورای شهر همدان شدبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سیدمسعود عسگریان در انتخابات هیأت رئیسه سال چهارم دوره پنجم شورا با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر همدان انتخاب شد.
در این انتخابات داخلی، اکبر کاوسی‌امید با اکثریت آرا به عنوان نایب رئیس این شورا معرفی شد، حسین قراباغی و نرگس نوراله‌زاده نیز به ترتیب به مدت یکسال به عنوان منشی اول و دوم شورای شهر همدان انتخاب شدند.
شورای شهر همدان؛ شورای موفق کشور
حسین افشاری، فرماندار همدان با تأکید بر اینکه شورای شهر همدان در سطح استانی و ملی به «شورای موفق» شهرت دارد؛ اظهار کرد: علی‌رغم وجود سلایق مختلف، اعضای شورای شهر همدان اجازه ندادند حاشیه‌ها بر وظیفه شورا سایه افکند و شهر همدان به‌عنوان «شهر زنده» از نگاه مسافران و گردشگران، مطرح شد.
فرماندار همدان گفت: شورای پنجم شهر همدان ناظر بر مشکلات مردم بوده و هم با ارائه راه‌حل‌های مناسب در راستای حل مشکلات، گام برداشته است.
وی اضافه کرد: با اهتمام و همت این شورا، شهرداری همدان در حوزه خدمات‌رسانی نسبت به شرایط اقتصادی حال حاضر، بسیار موفق عمل کرده است؛ به‌گونه‌ای که شهر همدان نسبت به سال‌های گذشته از نظر سیماومنظر شهری بسیار متحول شده و علی‌رغم شیوع ویروس کرونا طی یک سال اخیر حضورگردشگران در همدان ۳۶ درصد افزایش داشته است.
وی یادآور شد: در هر ماه از سال تعداد ۲۲۰ خانوار در حاشیه‌های شهر همدان ساکن می‌شوند که ادامه این روند در سال‌های آینده آمار سکونت در حاشیه‎های شهر، شدت خواهد گرفت.
سید مسعود عسگریان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ادامه این جلسه گفت: مسئولیت شورای شهر به نوعی به عملکرد ریاست شورا بازمی‌گردد که جا دارد از تلاش‌های صادقامه ابراهیم مولوی در سال نخست ریاست شورا قدردانی کنم.
 عسگریان همچنین از فعالیت ۲ ساله کامران گردان در کسوت ریاست کمال قدردانی کرد و افزود: وی همراه با اخلاق‌مداری، مجموعه شورا را مدیریت کرده و تلاش داشت تا علی‌رغم نگاه‌های سیاسی، امور شهری به صورت مطلوب پیش برود.
اکبر کاووسی امید نایب رئیس شورای شهر همدان گفت: در سال پایانی شورا که به تشکیل دولت جوان انقلابی مدنظر مقام معظم رهبری منتهی خواهد شد، خدمات مدیریت‌شهری به شهروندان به‌نحو احسن همچون گذشته و مناسب‌تر ارائه شود.
کاوسی‌امید با توجه به اینکه مقام معظم رهبری، مسئولان را به انقلابی‌ها، غیر‌انقلابی‌ها و ضدانقلابی‌ها تقسیم کرده‌اند، اظهار کرد: تلاش ما بر این است تا به درجه انقلابی همچون شهیدان محسن حججی، سرداران قاسم سلیمانی و حسین همدانی، برسیم؛ هرچند رسیدن به این درجه، بسیار دشوار است.
وی بیان کرد: انسان‌های انقلابی تمام لحظات و داشته‌های خود را برای ارائه خدمت بهتر به مردم و افزایش رضایت‌مندی آنان نسبت به نظام اسلامی به کار می‌گیرند.
رئیس سال دوم و سوم شورای شهر همدان هم ضمن قدردانی از همراهی اعضای شورا طی 2 سال ریاست خود، گفت: بازخوردهای مثبت خروجی عملکرد شورای پنجم با همراهی، همفکری و هم‌اندیشی اعضای شورا به ثمر نشسته است.
گردان با بیان اینکه تاکنون بیشترین تأیید مصوبات شورای شهر همدان را هم‌راستا با قوانین و بدون کوچکترین چشم‌پوشی از مشکلات موجود شاهد بودیم، اظهار کرد: 91،52 درصد مصوبات شورا مورد تأیید کمیته انطباق فرمانداری قرارگرفت و 8،48 درصد هم مغایر با قانون بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: