کد خبر: 4224854
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۰

مسابقات قرآن اوقاف ملایر با حضور 200 شرکت‌کننده برگزار می‌شود

مسئول امور قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه ملایر از برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات قرآن اوقاف با حضور بیش از 200 نفر همزمان با 21 تیرماه در تالار موقوفات این شهرستان خبر داد.

قرآنحجت‌الاسلام علیرضا قهری، مسئول امور قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه ملایر در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، با اشاره به برگزاری چهل‌وهفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: این مسابقات از مرحله شهرستانی شروع و تا مرحله بین‌المللی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام چهل‌وهفتمین دوره مسابقات قرآن اوقاف از اوایل خردادماه آغاز شد، افزود: این مسابقات که با عنوان یادبود شهدای خدمت برگزار می‌شود با تغییری نسبت به سالیان گذشته همراه بوده و متسابقان زیر ۱۸ سال در رشته‌های قرائت و حفظ کل نیز در این مسابقات می‌توانند شرکت کنند.

مسئول امور قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه ملایر با بیان اینکه مسابقات قرآن اوقاف در مرحله شهرستانی در تیرماه و مرحله استانی نیز در مردادماه سال جاری برگزار می‌شود، تصریح کرد: مرحله شهرستانی این مسابقات 21 تیرماه در تالار موقوفات این شهرستان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این دوره از مسابقات در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ پنج جزء، حفظ 10 جزء، حفظ کل، اذان، دعاخوانی، تواشیح، ترجمه و تفسیر قرآن، ترجمه و تفسیر نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه برگزار می‌شود.

قهری با بیان اینکه امسال نیز این مسابقات در رشته آوای انفرادی ویژه آقایان و بانوان در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌شود، افزود: در رشته‌های انفرادی 12 تا 18سال در موضوعات حفظ 30 جزء و قرائت، 18 سال به بالا در موضوعات حفظ کل، حفظ 10 و 5 جزء، قرائت، ترتیل، دعاخوانی و اذان(ویژه آقایان) برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: کل افراد شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات در تمام رشته‌ها (آوایی انفرادی، آوایی جمعی، معارفی، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و ترجمه) 200 نفر بوده که در بخش آوایی انفرادی 90 نفر با هم رقابت می‌کنند و برگزیدگان به مرحله استانی راه خواهند یافت.

انتهای پیام
captcha