کد خبر: 4225566
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۸

اجرای طرح شمیم حسینی در همدان

معاون امور فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه همدان از اجرای طرح شمیم حسینی همزمان با ماه محرم در این استان خبر داد.

حجت‌الاسلام علی حسینی معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریهحجت‌الاسلام سیدعلی حسینی، معاون امور فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، با اشاره به برگزاری طرح شمیم حسینی اظهار کرد: این طرح به مدت دو سال است که در همدان اجرا می‌شود و آثار و برکات خوبی در اجرای ویژه‌برنامه‌های هیئت‌های مذهبی داشته است.

وی ادامه داد: براساس این طرح هیئت‌های مذهبی که در راستای روضه‌خوانی و تعزیه‌داری و سوگواری امام حسین(ع) فعالیت می‌کنند مورد مساعدت اداره‌کل اوقاف قرار بگیرند.

حسینی تصریح کرد: هیئت‌های مذهبی که در ایام محرم فعالیت می‌کنند در حوزه‌های مختلف مالی، تجهیزاتی و در زمینه تأمین مکان مورد نظر برای اجرای برنامه‌های آنها، مورد حمایت اداره‌کل اوقاف قرار می‌گیرند.

معاون امور فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان همدان بیان کرد: تاکنون ۸۰ هیئت‌های مذهبی برای برگزاری سوگواره‌ها و برنامه‌های ایام محرم در زمینه‌های تأمین تجهیزات، در اختیار قرار دادن مکان‌هایی از بقاع متبرکه و همچنین در زمینه‌های مالی در راستای اجرای نیات واقفان مورد مساعدت اداره‌کل اوقاف قرار گرفته‌اند.

وی در پایان گفت: هیئت‌های مذهبی که مایل به دریافت مساعدت‌هایی در این زمینه هستند می‌توانند به ادارات اوقاف شهرستان‌ها مراجعه کنند.

انتهای پیام
captcha