کد خبر: 3900871
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: در راستای ایجاد جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری و معرفی مفاخر شهر، پیگیری طراحی و اجرای مناسب بوستان مشاهیر در دستور کار این کمیسیون تخصصی قرار دارد.

طراحی و اجرای بوستان مشاهیر در همدانبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ رضوان سلماسی در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با محوریت بررسی طرح بوستان مشاهیر و با تأکید بر اهمیت و حساسیت در چهره‌نگاری مستند و مناسب ۲۳ تن از مشاهیر استان، گفت: کیفیت تصویرسازی و اجرای سردیس و یا تندیس مفاخر و مشاهیر همدانی در قالب برگزاری فراخوان ملی از سیاست‌های ابلاغی کمیسیون و شورا به شهرداری بوده است.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان افزود: با توجه به شرایط کنونی حاکم در کشور و لزوم اجتناب از گردهمایی‌ها در راستای حفظ سلامت جامعه، انتظار می‌رود در طراحی و اجرای سردیس‌ها و تندیس‌های بوستان مشاهیر از اساتید و صاحب‌نظران و صاحبان فن این حوزه، استفاده شود.
سلماسی با اشاره به جانمایی بوستان مشاهیر و المان‌های طراحی شده، گفت: جانمایی بوستان مشاهیر در پارک فدک واقع در بلوار آیت‌ا... نجفی در راستای ایجاد محور فرهنگی و گردشگری در این منطقه انجام شده است.
وی اضافه کرد: همچنین با طراحی کاربری‌ها و فضاسازی متناسب با اهداف فرهنگی و گردشگری در این محور، توزیع عادلانه امکانات در سطح شهر و استفاده از پتانسیل‌های موجود با هدف بهره‌مندی حداکثری شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی محقق خواهد شد.
وی با بیان اینکه طراحی بوستان باید در حوزه تخصصی خود و با نظارت و رأی کارشناسی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری صورت پذیرد؛ گفت: با توجه به موضوعی و تخصصی بودن این بوستان ضروری است، نیازهای این فضا توسط شهرداری منطقه ۴، احصا و طراحی مناسب به‌منظور عملیاتی شدن این طرح صورت پذیرد.
سلماسی اعلام کرد: با توجه به اقدامات سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری در شناسایی و تصویرسازی مشاهیر منتخب و اهتمام شهرداری منطقه ۴ در طراحی بوستان منظور، مطابق با زمان‌بندی اعلام‌شده از سوی شهرداری، تابستان‌ماه ۱۳۹۹ شهروندان شاهد افتتاح بوستان مشاهیر به‌عنوان معرف سند دیگری از افتخارات شهر در سطح ملی و بین‌المللی خواهند بود.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان همچنین در پایان گفت: با توجه به لزوم حفظ و نگهداری زمین‌های ورزشی شهرداری، تا 2 هفته آینده شیوه‌نامه حفظ و نگهداری زمین‌های مذکور، با درنظر گرفتن استانداردهای اعلام شده از سوی معاونت شهرسازی و معماری و همچنین سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، از سوی شهرداری همدان به شورا ارسال شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: