کد خبر: 4056767
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۲

معاون حوزه علمیه علی بن ابیطالب(ع) ملایر از برگزاری پنجمین دوره طرح کشوری «رحله» هم‌زمان با سراسر کشور در این شهرستان خبر داد.

طرح رحله حجت‌الاسلام ایوب عباسی، معاون حوزه علمیه علی بن ابیطالب(ع) ملایر و مسئول برگزاری طرح رحله در این شهرستان، در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، به برگزاری پنجمین دوره طرح ملی رحله در سال جاری اشاره کرد و گفت: در سال جاری ۴۰ نقطه در کشور میزبان اجرای این طرح هستند.

وی زمان آغاز ثبت‌نام در این دوره را اول اردیبهشت‌ماه جاری اعلام کرد و افزود: این طرح یک طرح کشوری است که با محوریت مؤسسه بیت‌الاحزان و با همکاری تعدادی از نهادهای فرهنگی برگزار می‌شود.

مسئول برگزاری طرح رحله در ملایر با بیان اینکه سال گذشته این طرح با حضور 35 نفر در این شهرستان برگزار شد، افزود: این طرح یک دوره 40 روزه است که شرکت‌کنندگان در طی این مدت موفق به حفظ دو جزء قرآن کریم می‌شوند.

وی بیان کرد: امسال نیز این طرح در شهرستان ملایر برای آقایان بین 14 تا 22 سال در حوزه علی بن ابیطالب(ع) از 15 تیرماه برگزار می‌شود که پیش‌بینی می‌شود 50 نفر در این طرح شرکت کنند.

عباسی با بیان اینکه این طرح زیر نظر اساتید مجرب برگزار و بخشی از هزینه آن از خود شرکت‌کنندگان و بخشی نیز از سوی حوزه و خیرین تأمین می‌شود، یادآور شد: مهلت ثبت‌نام در این طرح تا پایان اردیبهشت‌ماه بوده و علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام به سایت http://Beytolahzan.ir مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه حوزه علی بن ابیطالب(ع) دو سال است که به‌عنوان مدرسه قرآنی فعالیت دارد، گفت: طلاب بعد از ورود به این حوزه، شش ساله حافظ کل قرآن می‌شوند؛ در این زمینه روزانه برنامه حفظ و سایر برنامه‌های قرآنی در این حوزه انجام می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: