کد خبر: 4060267
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۰

استاندار همدان گفت: دولت سیزدهم  با توجه به توصیه‌های ائمه اطهار و تأکیدات مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای به ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی دارد.

علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدانبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، علیرضا قاسمی فرزاد، استاندار همدان امروز 7 خردادماه در بازیدید از کتابخانه مرکزی همدان، اظهار کرد: برای ارتقای سطح علمی جامعه باید به مبحث کتاب و کتابخوانی توجه ویژه‌ای صورت گیرد چرا که مطالعه و کتابخوانی از توصیه‌های مهم پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و ائمه اطهار و مورد تأکید مقام معظم رهبری است و در دولت سیزدهم هم به صورت جدی مورد توجه است.

وی افزود: این بازدید به منظور آشنایی هرچه بیشتر با مسائل و مشکلات حوزه کتابخوانی و تلاش برای رفع آنها صورت گرفته است. خوشبختانه  در بخش‌های مختلف کتابخانه شاهد استقبال جوانان و نوجوانان بسیاری بودیم اما این کافی نیست و ما را راضی نمی‌کند.

استاندار همدان تصریح کرد: در مجموع 118 کتابخانه عمومی در سطح استان داریم که 46 باب روستایی، یک باب سیار و 71 باب شهری هستند. کتابخانه مرکزی بیش از 130 هزار نسخه کتاب دارد که به خوبی نگاهداری و مدیریت می‌شود.

وی تأکید کرد: باید نسل آینده که سکان کشور را به دست می‌گیرد به سمت کتاب و کتابخوانی سوق دهیم تا تجارب گذشتگان را مطالعه و از تکرار اشتباهات پرهیز و به سمت موفقیت‌های بیشتر حرکت کنند. 

قاسمی‌فرزاد تصریح کرد: دولت سیزدهم توجه خاصی به امر کتاب و کتابخوانی دارد و لذا جا دارد  از زحماتی که در طول این سال‌ها توسط کتابداران و کتابخانه‌های عمومی انجام شده است، تقدیر و تشکر کرد و همه باید حمایت کنیم تا خدمات بهتر و مناسب تری به ویژه  به نوجوانان و جوانان ارائه شود.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: