کد خبر: 4218198
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۲

حضور میلیونی تشییع شهدا بیانگر دیانت سیاسی مردم بود

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه هر حادثه تلخ و بلایی در نهان خود یک نعمت برای جامعه محسوب می‌شود، گفت: حادثه تلخ از دست دادن رئیس جمهور و همراهان، مزایا و حسن‌هایی برای کشور و انقلاب دارد، از جمله اینکه نشان داد ساختار سیاسی کشور استحکام بالایی دارد و مردم صاحب دیانت سیاسی هستند.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی موثقی، نماینده ولی فقیه در استان همدانبه گزارش ایکنا از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی موثقی، نماینده ولی فقیه در استان همدان، امروز 5 خردادماه در آئین بزرگداشت شهدای خدمت در حسینیه امام خمینی(ره) همدان، اظهار کرد: یک حادثه وقتی در جامعه‌ای رخ می‌دهد، طبق آیه 175 سوره آل عمران «إِنَّمَا ذَٰلِكُمُ الشَّيْطَانُ يُخَوِّفُ أَوْلِيَاءَهُ فَلَا تَخَافُوهُمْ وَخَافُونِ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ در واقع، اين شيطان است كه دوستانش را مى‌ترساند؛ پس اگر مؤمنيد از آنان مترسيد و از من بترسيد.» شیطان اولیای خود را می‌ترساند.

وی با اشاره به یک روایت «هیچ بلایی در جامعه اتفاق نمی‌افتد مگر خداوند متعال در آن بلا یک نعمت بزرگ قرار داده است»، افزود: ما طی 45 ساله گذشته با این روایت زندگی کرده‌ایم، در ابتلائات جامعه که اتفاق می‌افتد در درون آن نعمتی است، وقتی در سال 1356 سید مصطفی فرزند امام که امید بزرگ آینده انقلاب بود مرحوم شد امام خمینی(ره) فرمود این از الطاف خفیه الهی است. امروز در ظاهر ما مصیبت زده شدیم چراکه رئیس جمهور خدوم مردم که به معنای واقعی کلمه دنبال خدمت به مردم بود را از دست داده‌ایم، خدوم بودن شهید رئیسی را هر وجدان بیداری درک کرده هرچند موفقیت‌های اقدامات دولت وابسته به واقعیت‌های اقتصادی بیرون بود و این کار را سخت‌تر می‌کرد.

شعبانی بیان کرد: بنا به گفته رهبر معظم انقلاب این حادثه در ظاهر مشکل و سختی است، اما در باطن آن الطاف خفیه الهی قرار دارد. این جریان حسن‌هایی نیز داشت از جمله معیاری برای صداقت رسانه‌های داخلی شد، برخی از این رسانه‌ها که تصویری از حضور میلیونی مردم انتشار نکردند از آنها باید گله کرد و باید گفت این رسانه‌ها از این حضور ترس دارند چراکه حضور آن جمعیت نشان از بصیرت بود. 

وی ادامه داد: یکی دیگر از الطاف این حادثه تلخ، معرفی شهید جمهور به عنوان رئیس جمهور تراز انقلاب اسلامی است، امروز مردم با همان معیارهای شهید رئیسی، مسئولان را مورد قضاوت قرار می‌دهند، مسئولان توجه کنند این مأموریت‌ها را تا آخرین لحظه دنبال کنند اگر رئیس جمهور نیست دولت سرپا و سر جای خود است، به وعده‌هایی که به مردم دادید متعهد باشید و کار را ادامه دهید.

امام جمعه همدان با اشاره به حسن و نعمت دیگر این اتفاق تلخ یادآور شد: ساختار کشور به گونه‌ای است که به یک شخص حتی شخص قدرتمند رئیس جمهور وابستگی ندارد، همانطور که در شهادت رجایی دیده شد که به فرموده امام که گفتند خدا هست، امروز هم خدا هست. این حادثه نشان داد ساختار سیاسی کشور یک ساختار مستحکم است، حضور میلیونی مردم در تهران، قم و تبریز، مشهد بیانگر دیانت سیاسی مردم بود.

شعبانی با اشاره به اینکه در روزهای آینده وارد فضاهای انتخاباتی خواهیم شد، بیان کرد: اگر کسی توانایی مردمی بودن را به معنای واقعی کلمه دارد به میدان بیاید، این که شهید رئیسی انتظارات مردم را از رئیس جمهور بالا برد حرف کاملا واقعی و درستی است ما به رئیس جهوری نیاز داریم که شبانه روز تلاش کند و بتواند فضای خدمت صادقانه را استمرار دهد، خداوند رحمت کند این شهید بزرگوار را که گفت طعم فقر را چشیده‌ام او با شرایطی که لمس کرده بود به فکر محرومان و ضعفا بود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان ابراز کرد: این جلسه در اصل بزرگداشت شهداست اما مسئولان و کسانی که میز و مسئولیت دارند و کار مردم به آنها وابسته است، بدانند آیت‌الله رئیسی امروز در عالم دیگر و نزد خداوند، عناوین و اعتبارات مربوط به این دنیا را ندارد، این عناوین فرصتی برای خدمت رسانی برای مردم است. وقتی وارد پیشگاه الهی می‌شویم همه در مقام الهی مسئول هستیم و باید پاسخگو باشیم که چقدر گره‍‌گشایی کردیم و مشکلات را رفع کردیم. فریب این عناوین دنیا را نباید بخوریم. این حادثه برای همه ما مسئولان رقم خواهد خورد آیا در آن روز در پیشگاه الهی می‌توانیم از خود دفاع کنیم؟ این عرصه مسئولیت، فرصتی برای خدمت به مردم است که باید آن را دریافت.

انتهای پیام
captcha