کد خبر: 4218370
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۳
مدیرعامل مجمع اساتید، قاریان و حافظان همدان:

دفاع شهید آیت‌الله رئیسی از حقانیت قرآن در تاریخ ثبت شد

محسن ورمزیار گفت: دفاع جهانی شهید آیت‌الله رئیسی از جایگاه و حقانیت قرآن در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در تاریخ ثبت شد و هیچ‌گاه از ذهن و دل عاشقان قرآن بیرون نمی‌رود.

محسن ورمزیار، مدیر عامل مجمع اساتید، قاریان و حافظان استان همدانمحسن ورمزیار، مدیرعامل مجمع اساتید، قاریان و حافظان استان همدان، در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، با اشاره به اینکه شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و همراهانش، همه عاشقان به ساحت مقدس قرآن و اهل بیت(ع) را در سراسر جهان داغدار کرد، اظهار کرد: بدون شک فقدان ایشان خسارتی بسیار بزرگی است و داغی سوزناک برای ملت بزرگ ایران و مستضعفان جهان است.

وی با اشاره به آیه ۲۳ سوره احزاب، مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَی نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا یادآور شد: در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ و گروهی از آنان شهید شدند و گروهی دیگر نیز در همین انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. این آیات همگی منطبق بر شخصیت این شهید بزرگوار است. بر این اساس چند ویژگی بارز شخصیت قرآنی شهید آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی را می‌توان برشمرد.

ورمزیار ادامه داد: سید شهیدان خدمت، از جنس مردم بود و خود را خادم مردم می‌دانست و تا آخرین نفس‌، مشغول خدمت به محرومان بود، نسبت به انجام امور مردم حریص و دلسوز و نسبت به آنان رئوف و مهربان بود در حقیقت ایشان مصداق بارز آیه 128 سوره مبارکه توبه بود که خداوند می‌فرماید لَقَدْ جاءَکُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِکُمْ عَزِیزٌ عَلَیْهِ ما عَنِتُّمْ حَرِیصٌ عَلَیْکُمْ بِالْمُؤْمِنِینَ رَؤُوفٌ رَحِیمٌ؛ به یقین، رسولی از جنس خودتان بسویتان آمد که رنج‌های شما بر او سخت است؛ و نسبت به هدایت شما حریص است؛ و نسبت به مؤمنان، رئوف و مهربان است.

مدیرعامل مجمع اساتید، قاریان و حافظان استان همدان گفت: جلوه دیگری از شخصیت قرآنی ایشان، به پیروی از پیامبر اکرم(ص) و به مصداق آیه ۲۹ سوره فتح، مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَ الَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُم‏» (فتح /آیه ۲۹) تواضع در برابر مردم و سرسختی و مقاومت در برابر دشمنان اسلام بود. به راستی ایشان همچون شهید حاج قاسم سلیمانی، مرد صادق الوعدی بود که تا آخر بر عهدی که با خدا بسته بود استوار ماند و سرانجام پاداشی که انتظارش را می‌کشید از خداوند متعال دریافت کرد.

ورمزیار تصریح کرد: توجه و اهتمام آیت‌الله رئیسی، به توسعه و ترویج فرهنگ قرآن و برنامه‌های قرآنی و اهل بیت(ع) بر هیچ‌کس پوشیده نیست. دفاع جهانی ایشان از جایگاه و حقانیت قرآن در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در تاریخ بشریت ثبت شد و هیچ‌گاه از ذهن و دل عاشقان قرآن بیرون نمی‌رود. آن لحظه‌ای تاریخی ایشان که قرآن بر دست گرفت و گفت «مفاهیم وحدت‌بخش و تعالیم متعالی، الهام‌بخش، انسان‌ساز، جامعه‌ساز و تمدن‌ساز انبیا برای جوامع بشری، ابدی‌اند و هرگز نمی‌سوزند. آتش توهین و تحریف، هرگز حریف «حقیقت» نخواهد شد.» نیز خود توجه خاص ایشان به قرآن را نشان داد.

وی گفت: شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی حامل و عامل قرآن بود، پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمود «حَمَلَةُ الْقُرْآنِ عُرَفَاءُ أَهْلِ الْجَنَّةِ» حاملان قرآن، عارفان اهل بهشت هستند.» حقیقتا عناوین پرافتخار خادم القرآن، خادم الرضا(ع) و خادم مردم زیبنده ایشان است. خوشا به حال ایشان که این آیه‌های قرآن را زندگی کرد و مزدش را هم گرفت و برای همه در تاریخ شهید جمهور شد.

انتهای پیام
captcha