کد خبر: 4219280
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۵
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس:

۳۲ هزار کلاس درس در دولت شهید آیت‌الله رئیسی ساخته شد

حمیدرضا خان‌محمدی گفت: در دولت شهید آیت‌الله رئیسی 32 هزار کلاس درس تقدیم دانش آموزان شد که ۵۴ درصد این مدارس با مشارکت خیرین ساخته شده است.

حمیدرضا خان‌محمدی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس كشوربه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان، حمیدرضا خان‌محمدی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس كشور روز گذشته، 10 خردادماه در بیست‌وششمین جشنواره‌ خیرین مدرسه‌ساز استان همدان، اظهار کرد: انسجام خیرین در کنار مسئولان استان همدان نشان از توجه به آینده‌ای قوی است.‌

خان‌محمدی با اشاره به اینکه شهید رئیسی خیرین را شریک دولت می‌دانست، افزود: ایشان همواره در حوزه مدرسه‌سازی تاکید داشتند زمینه حضور خیرین و مشارکت آنها برای ساخت مدارس مهیا شود.

وی ادامه داد: شهید رئیسی همواره در مراسم افتتاحیه مدارس درس در مناطق محروم حضور پیدا می‌کرد و نگاهش به خیرین درس آموز بود‌. همچنین ایشان در افتتاح بزرگترین مدرسه روستایی کشور حضور پیدا کرد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس كشور با تأکید بر اینکه هیچ سرمایه‌گذاری بالاتر از مدرسه‌سازی‌ ها نیست، گفت: در دولت شهید رئیسی ساخت هنرستان‌ها رشد ۴۰۰ درصدی داشت. 

خان‌محمدی با اشاره به اینکه مدرسه محل فرهنگ‌سازی است و خیرین نگین انگشتر ایران زمین هستند‌، یادآور شد: استان همدان توفیق داشتن مدرسه‌ای به اسم شهید سلیمانی را دارد که کلنگ مدرسه را این شهید بزرگوار بر زمين زدند.

علیرضا قاسمی‌فرزاد، استاندار همدان نیز در این مراسم اظهار کرد: ما درس‌های بسیاری از خیّرین گرفتیم و وقتی اسم کار خیر می‌آید به صورت ناخودآگاه به خیّرین مدرسه‌ساز، فکر می‌کنیم. 

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه برخی خیّرین تمام زندگی خود را برای کار خیر، هزینه کردند، تصریح کرد: کسی که در راه خیر هزینه می‌کند نشان دهنده‌ ثروت حلال و توفیق الهی آن شخص است. من قدردان تمام خیّرین هستم چون در راه کار خیر تلاش می‌کنند و این مجاهدت، گمنام است بنابراین اجر و پاداش بالایی دارد. 

وی با اشاره به شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، مطرح کرد: رئیس‌جمهور عزیز ما تمام زندگی خود را وقف خدمت به محرومان کرده بود و همواره ما را به خدمت‌گذاری توصیه می‌کرد و تشییع شهدای خدمت، محبت مردم به رئیس جمهور شهید را نشان داد. 

استاندار همدان با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور شهید به استان همدان، تصریح کرد: رئیس جمهور شهید، 1700 میلیارد تومان برای آبرسانی به همدان و 1000 میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان اکباتان در نظر گرفت که منشا خدمات ارزشمندی در استان بود.

انتهای پیام
captcha