وصال خانواده‌ دو شهید گمنام همدان پس از 42 سال فراق
کد خبر: 4220923
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۹

وصال خانواده‌ دو شهید گمنام همدان پس از 42 سال فراق

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان گفت: آیین وصال مادر شهید غریبیان و خانواده شهید شریفی پس از ۴۲ سال غربت و چشم‌انتظاری در همدان برگزار می‌شود.

وصال خانواده شهدای گمناممجید صفدریان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان، در گفت‌وگو با ایکنا از همدان اظهار کرد: آیین وصال مادر شهید سیدمحسن غریبیان و خانواده شهید غلام‌رضا شریفی پس از ۴۲ سال چشم‌انتظاری و غربت برگزار می‌شود.

وی افزود: این مراسم پنجشنبه، ۲۴ خرداد‌ماه، ساعت 15:30 در گلزار شهدای باغ بهشت همدان و در قطعه شهدای گمنام برگزار می‌شود.

صفدریان با بیان اينکه شهید غلامرضا شریفی به‌عنوان شهید گمنام در گلزار شهدای همدان خاکسپاری شده بود‌، گفت: پیکر مطهر شهید بسیجی «غلامرضا شریفی» فرزند محمد، طی عملیات تفحص در سال ۱۳۷۶ به‌عنوان شهید گمنام در قطعه شهدای همدان خاکسپاری شده بود، که اخیراً از طریق نمونه‌برداری (DNA) پیکر مطهرش شناسایی شد.

وی افزود: این شهید والامقام متولد سال ۱۳۴۲ در دشت آزادگان خوزستان است که در ۲۰ بهمن سال ۱۳۶۱، در عملیات «والفجر مقدماتی» به شهادت رسیده بود و پیکرش بعد از ۴۱ سال انتظار شناسایی شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان ادامه داد: شهید بسیجی «سیدمحسن غریبیان» ۲۲ فروردین‌ماه سال ۶۲ در عملیات والفجر یک به شهادت رسید و پیکر مطهرش در عملیات تفحص در سال ۷۶ به‌عنوان گمنام در قطعه شهدا همدان خاکسپاری شده بود که اخیراً از طریق آزمایش DNA پیکر مطهرش شناسایی شده است.

صفدریان همچنین از برگزاری یادواره شهدای غریب اسارت برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت: این مراسم نیز پنجشنبه، 24 خردادماه ساعت 17 تا 19:30 در حسینیه امام(ره) برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود، ۵۴ شهید غریب اسارت در همدان شناسایی شده است.

انتهای پیام
captcha