کد خبر: 4225205
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۲

اجرای طرح «بصیرت عاشورایی» در ۸۰ بقعه متبرکه همدان

معاون امور فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه همدان از برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در ۸۰ بقعه متبرکه این استان خبر داد.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی، معاون امور فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدانحجت‌الاسلام سیدعلی حسینی، معاون امور فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در گفت‌وگو با ایکنا از همدان اظهار کرد: طرح بصیرت عاشورایی با همراهی و همکاری ۶۵ نفر از مبلغان بومی و غیربومی از امروز، ۱۷ تیرماه آغاز و تا ۱۴ شهریورماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اهداف برگزاری طرح بصیرت عاشورایی گفت: این طرح با هدف تقویت باورهای دینی و تبیین اهداف قیام عاشورا به همراه اجرای صحیح نیات واقفان با موضوع عزاداری امام حسین(ع) و تطبیق آن با نیازهای روز جامعه برگزار می‌شود.

حسینی از برگزاری برنامه رهروان زینبی در روز دوازدهم محرم خبر داد و افزود: این برنامه در یکی از بقاع متبرکه شاخص هر شهرستان برگزار می‌شود. همچنین ویژه‌برنامه «احلی من العسل» در بقاع متبرکه شاخص هر شهرستان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه اطعام‌دهی عزاداران حسینی در طول ماه محرم از محل خیرین و نیات واقفان نیز از دیگر برنامه‌های ایام ماه محرم توسط اوقاف و امور خیریه است، گفت: استان همدان ۷۰۰ موقوفه دارد که اکثریت این موقوفات در زمینه روضه‌خوانی، اطعام‌دهی و تعزیه‌خوانی امام حسین(ع) است.

انتهای پیام
captcha