کد خبر: 3820975
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
گروه فرهنگی - در بیانیه پایانی گردهمایی سراسری سالانه روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی سال ۱۳۹۸ به میزبانی استان همدان تاکید شد: تداوم خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی مورد تاکید در بیانیه گام دوم انقلاب همچون چراغ راه همواره پیشاپیش فعالیت های فناورانه جهاددانشگاهی با پیوست فرهنگی خواهد بود.

تدوام خودسازی و تمدن‌سازی؛ چراغ راه فعالیت‌های جهاد دانشگاهیبه گزارش ایکنا از همدان، گردهمایی سراسری سالانه روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی به میزبانی استان همدان،امروز  ۳۰ خرداد با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

در متن این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در ماه های آغازین سالی قرار داریم که رونق تولید نام گرفته است؛در راه ساختن ایرانی آباد،تولید ایرانی اجتناب ناپذیر و نقش نهادهای مولود انقلاب که عهدی ناگسستنی با خدا و اعتباری باارزش از مردم دارند،ویژه و مهم است.تولید،محصول خودباوری؛و در هنگامه جنگ اقتصادی دشمن که لطمات فرهنگی و اجتماعی آن،روح خودباوری یک ملت را نشانه گرفته،التزام و اعتصام به فرهنگ جهادی،راه چاره و اکسیر مقاومت عاقلانه خواهد بود.

نهاد انقلابی جهاددانشگاهی،امروز و در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی با نیرویی مضاعف،رفع نیازهای کشور از طریق اجرای طرح های دانش بنیان در منظومه اقتصاد مقاومتی را دنبال می کند.در عین حال با جذب و پرورش عالمانه و جهادی جوانان کارآمد و پیشرو به عنوان عناصر موثر و سرنوشت ساز در رقم خوردن آینده نظام اندیشه و فرهنگ جامعه،بر این گزاره پرمفهوم پافشاری می کند که جهاددانشگاهی از اساس دستگاهی معنوی،فرهنگی و اخلاقی است.

با توکل به خدای قادر و متعال،ما روسای واحدهای سازمانی نهاد جهاددانشگاهی،حاضر در گردهمایی سراسری سالانه خرداد ماه ۱۳۹۸ که با هدف بحث و تبادل نظر پیراموت شش محور اصلی برگزار شده است،قاطعانه اعلام می کنیم:

۱_به توطئه تحریم ظالمانه و جنگ اقتصادی آمریکا و هم دستانش با شجاعت،مقاومت،وحدت و ابتکار در انجام ماموریت ها و رونق بخشی به تولید محصولات داشن بنیان و ارائه خدمات تخصصی فراگیر پاسخ خواهیم داد.

۲_تداوم خودسازی،جامعه پردازی و تمدن سازی مورد تاکید در بیانیه گام دوم انقلاب همچون چراغ راه،همواره پیشاپیش فعالیت های فناورانه جهاددانشگاهی با پیوست فرهنگی خواهد بود؛به همین مناسبت گوهر خودباوری را از طریق شبکه ارتباط فعال و گسترده با آحاد دانشجویان و دانشگاهیان درخشان تر از قبل عرضه کرده و امیدوارانه از هر اقدامی در مسیر تحقق منشور فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی حمایت می نماییم.

۳_برخی غفلت ها و وجود بعضی انسدادها در عرصه ارتباطات و گفتگوی مسئولان با مردم را شایسته نظام مردمی جمهوری اسلامی نمی دانیم و بار دیگر تاکید می کنیم گفتمان پیشرفت ایرانی اسلامی سطحی فراتر از گروه ها و جناح های سیاسی دارد و خواست و دغدغه ای عمومی و شفاف است.

۴_اسلام مبنای عزت ماست و اطاعت از فرامین الهی،بن بست های موهوم را از سر راه ملت بیدار و خدامدار بر خواهد داشت.

۵_جنگ نرم دشمن به ویژه در فضای تعاملی دیجیتال،علاوه بر اهداف سابق ضدفرهنگی،امروز حرکت علمی ایران را که ضامن امنیت بلند مدت کشور است نشانه گرفته لذا تاکید می نماییم جهاددانشگاهی با درک شرایط پیچیده جنگ اقتصادی،هیچ گاه از سایر میادین مقابله با دشمن غفلت نخواهد کرد و اقدامات مستقیم و غیر مستقیم جهت آسیب به کار علمی مراکز تحقیقاتی را با ظرفیت های مراکز تخصصی،رسانه ای و علم سنجی این نهاد دفع و خنثی سازی خواهد نمود.

۶_جهاددانشگاهی به پشتوانه بدنه تخصصی و کارشناسان خبره خود اعلام آمادگی می کند تا به طور پویا در نظام های برنامه ریزی کاهش وابستگی اقتصاد ملی به فروش نفت مشارکت فعالانه داشته و ظرفیت های خود را بیش از پیش عملیاتی نماید.

۷_همچون گذشته بر موضوعات اساسی افزایش سهم محصولات دانش بنیان در تولید ناخالصی داخلی،گردش کامل چرخه ی نوآوری و فناوری بومی ،تجاری سازی دانش،برنامه ریزی اصولی در مواجهه با درهم تنیدگی فرهنگ و علوم انسانی با حوزه اقتصاد و زندگی روزمره مردم و در نهایت دستیابی به الگوی اقتصادی بومی و علمی متکی به دانش و فناوری تاکید کرده و از همه نخبگان،صاحب نظران،کارآفرینان،صنعتگران،دانشمندان علوم اجتماعی و مسئولان اجرایی دعوت می کنیم به طور مجدانه به این عرصه ها ورود کنند.

۸_بااستعانت از درگاه خداوند متعال که فرمود(وَالذیِنَ جاهَدوا فینا لَنَهدیِنّهُم سُبلنا و اِن الله لمَع المحسنین)در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و دوش به دوش سایر مسئولان به ویژه دولت محترم برای سربلندی اسلام و ایران حرکت خواهیم کردتا به فضل الهی و به برکت اتحاد و همدلی مسئولان نظام و مردم در شرایط تحریم های خباثت آلود مستکبران عالم،اثرات این تحریم اقتصادی را به فرصت هایی برای شکوفایی تبدیل کرده و زمینه را برای رشد اقتصادی کشور فراهم سازیم.

۹_ایمان،علم و عمل انقلابی خصیصه مشترک جهادگران جهاددانشگاهی در گستره پهناور ایران اسلامی است؛این سرمایه ارزشمند را حفط و حراست نموده و همواره قدردان فعالیت های جهادی آنان در حوزه های پژوهش و فناوری،فرهنگ،آموزش،کارآفرینی و اشتغال هستیم.

والاسلام علی عبادالله الصالحین

جهادگران جهاددانشگاهی

۳۰ خرداد ۱۳۹۸

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: