کد خبر: 3863839
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان از برگزاری طرح ملی «دانشجو متدبر قرآن» در همدان خبر داد.

طرح ملی «دانشجو متدبر قرآن» در همدان برگزار می‌شودفاطمه عزیزی هرمز، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد همدان، در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، با بیان اینکه تدبر در قرآن کریم بدون شک یکی از وظایف مهم قرآنی است، اظهار کرد: عمل به امر قرآن در خصوص تدبر در این کتاب آسمانی، گسترش فرهنگ تدبر در قرآن و افزایش میزان معرفت قرآنی در میان دانشجویان از جمله اهداف برگزاری این طرح سراسری است.
وی افزود: در این دوره آموزشی شش روزه که از 13تا پایان آذرماه 1398 برگزار می شود، شرکت کنندگان ابتدا با روش های گوناگون تدبر در قرآن کریم آشنا شده و سپس تدبر در تعدادی از سوره های قرآن را انجام خواهند داد.
عزیزی هرمز، فهم بیشتر قرآن در بین دانشجویان و انتقال آن، شناسایی دانشجویان علاقه‌مند به تدبر و حمایت از آنها، افزایش فعالیت های قرآنی و ایجاد زمینه حمایتی از دانشجویان را از دیگر اهداف این طرح عنوان کرد.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی همدان تصریح کرد: 40 نفر از دانشجویان دختر دانشکده علوم قرانی ملایر با گذراندن 40 ساعت دوره حضوری در این طرح شرکت می کنند و در پایان در صورت فعالیت در زمینه تدبر در قرآن و تدریس، به آنان گواهی مورد تأیید جهاددانشگاهی اعطا می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: