کد خبر: 3871181
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
گروه اجتماعی ـ فرماندار تویسرکان از تأیید صلاحیت ۷ نفر از ۳۰ داوطلب انتخابات نمایندگی تویسرکان خبر داد و افزود: ۱۴نفر رد صلاحیت و ۹ نفر نیز از سوی شورای نظارت مرکزی عدم احراز شده‌اند.

تویسرکان جز رتبه‌های برتر در ثبت ولادت در همدانبه گزارش ایکنا همدان، سید رسول حسینی، فرماندار تویسرکان، امروز 23 دی‌ماه، در شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان تویسرکان ضمن بیان اینکه آمار و ارقام وقایع چهارگانه در شهرستان مطلوب است و تویسرکان جز رتبه‌های برتر در ثبت واقعه ولادت در استان است گفت: باید با ایجاد زمینه‌های اشتغال، آموزش و فرهنگ سازی از مهاجرت بی‌رویه جلوگیری کرد.
حسینی جلوگیری از مهاجرت را نتیجه همت همگانی از سوی شهروندان دانست و افزود: فرهنگ سازی و همراهی بین شهروندان می تواند مهمترین عامل برای جلوگیری از مهاجرت باشد.
وی به کاهش حداقل ۳۰ هزار نفری در ۳ دهه اخیر اشاره کرد و گفت: این امر ممکن است در بلند مدت سبب ایجاد مشکل شود.
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان تویسرکان نیز در این جلسه به ثبت ۹۶۷واقعه ولادت در 9 ماهه ابتدای امسال اشاره کرد و گفت: این میزان در مدت مشابه سال قبل ۱۰۴۹نفر بوده است.
حسنعلی ده پهلوان با تاکید بر اینکه دهیاران موظفند ظرف یک هفته فوت‌های روستا را به ما اعلام کنند تعداد واقعه فوت ثبت شده امسال را ۵۱۶ نفر و در مدت مشابه در سال قبل را ۵۱۱نفر اعلام کرد و گفت: شهرستان تویسرکان در ثبت ولادت در مهلت قانونی رتبه برتر و در وفات رتبه سوم استان را دارد و میانگین سن ازدواج مردان در شهرستان ۲۷و نیم سال و در بانوان ۲۳و چهار دهم است.
وی با بیان اینکه میانگین سن طلاق در مردان را ۳۶/۹ و میانگین و در زنان ۳۲/۱درصد است، گفت: محبوبترین اسم پسران در نه ماهه امسال امیرعلی، علی، محمدمهدی، ماهان، امیرحسین و امیر عباس و دختران فاطمه، زهرا، بهار، آیناز، رها، حلما بوده است.
رئیس ثبت احوال شهرستان اعلام کرد: در بحث کارت ملی هوشمند تویسرکان با صدور ۹۵درصد مقام اول را دارد و این در صورتی است که میانگین صدور کارت ملی هوشمند در استان همدان ۸۵درصد است.
وی هزینه صدور کارت ملی هوشمند را ۴۲هزار تومان بیان کرد و گفت: تا کنون بیش از ۶۴هزار کارت تحویل مردم شده است و افراد جامانده برای تعویض کارت ملی به پست و یا دفتر خدمات پستی تعیین شده مراجعه کنند وی همچنین در پایان اعلام داشت تعویض شناسنامه اجباری نیست.

فرماندار تویسرکان هم‌چنین از تأیید ۷ نفر از ۳۰ داوطلب انتخابات نمایندگی تویسرکان خبر داد و افزود: ۱۴نفر رد صلاحیت و ۹ نفر نیز از سوی شورای نظارت مرکزی عدم احراز شده‌اند.
وی تصریح کرد: نتایج اعلام شده ظرف ۲۴ساعت از سوی ما به کاندیداها اعلام می‌شود و افرادی که عدم احراز و رد صلاحیت شدند می‌توانند ظرف ۲۴ساعت از ابلاغ رد یا عدم احراز به آنها اعتراض کتبی خود را شخصا یا از طریق هئيت نظارت استان همدان به شورای نگهبان تحویل دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: