کد خبر: 4074016
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶
رئیس‎جمهور در جمع مردم کبودرآهنگ:

گام برداشتن در جهت تولید، ایجاد قدرت است + عکس

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی بیان کرد: هر اقدامی در جهت اقتدار کشور انجام شود، تولید قدرت برای کشور می‌کند، امروز وظیفه همه است در جهت تولید بیشتر و تولید برتر تلاش کنند تا هم کمیت و هم کیفیت افزایش یابد؛ هر گامی در جهت تولید برداشته شود، تولید قدرت است.

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوربه گزارش ایکنا از همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان، امروز، ششم مردادماه در سی‌امین سفر استانی به همدان، در جمع مردم کبودراهنگ، ضمن ادای احترام به شهدا، اظهار کرد: جوانان با بصیرت این منطقه و این شهر، در تاریخ خود هم مبارزه و ایستادگی در برابر رژیم ستم‌شاهی را داشته‌‌اند، هم همراهی با امام عظیم‌الشأن را، هم کارنامه درخشانی در دفاع مقدس و هم همراهی و ایستادگی و اعلام موضع با بصیرت در مواقع مختلف در تاریخ انقلاب اسلامی را دارند.

وی افزود: این شهرستان به‌عنوان شهرستانی با مردمانی مؤمن، انقلابی، ولایی و شهیدپرور مورد شناخت همگان است و همواره این ایستادگی، مقاومت و بصیرت را باید در این شهر و منطقه حفظ کرد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: افتخار است برای بنده که در جای‌جای این استان حضور یابم اما امروز به علت محدودیت زمان در این شهرستان حضور یافتم که مردمانی مقاوم، مردمانی ولایتمدار و با بصیرت دارد، آنچه امروز مهم‌ترین مؤلفه قدرت ملی ما و امنیت ملی ماست، مردم متدین در صحنه هستند.

رئیسی بیان کرد: هر اقدامی در جهت اقتدار کشور انجام شود، تولید قدرت برای کشور می‌کند. چه آن عزیزی که در پادگان‌ها و پایگاه‌های نظامی سعی می‌کند صنایع نظامی پیشرفته را آماده کند و بسازد، چه کشاورزی که در زیر آفتاب تولید محصول می‌کند، هر گامی در جهت تولید برداشته شود تولید قدرت است.

وی ادامه داد: امروز تلاش تمام تولیدکنندگان در عرصه‌های کشاورزی، دامداری، صنعت، معدن و هر که در جهت توانمندتر کردن کشور حرکت کند، تولید قدرت برای کشور می‌کند. امروز وظیفه همه است در جهت تولید بیشتر و تولید برتر تلاش کنند تا هم کمیت و هم کیفیت افزایش یابد.

رئیس‌جمهور با اشاره به شهرستان کبودراهنگ و مشکلات این منطقه که از سوی مسئولان استانی و شهرستان به وی منتقل شده است، تصریح کرد: اولین مسئله، مسئله کشاورزی است که باید رونق بیشتری پیدا کند و اصلاح مدیریت منابع آبی با کمک و مشارکت خود مردم انجام پذیرد تا بتوان هر چه بهتر از این منابع چه در سطح شهرستان کبودراهنگ چه در سطح استان استفاده کرد.

وی با اشاره به اصلاح الگوی کشت به عنوان دومین نکته بیان کرد: مردم و کشاورزان باید در این زمینه همراهی کنند که این موضوع صورت گیرد و هم کشت مناسب و هم مورد نیاز کشور باشد و هم منافعی را برای کشاورزان داشته باشد که این امر با فعالیت مضاعف مسئولان و دست‌اندرکاران استان، استاندار، فرماندار و مسئولان بخش‌ها با همکاری خود مردم باید انجام شود.

رئیسی در ادامه به مسئله اوقافی بودن اراضی شهرستان کبودراهنگ اشاره و اظهار کرد: اراضی وقفی، حکم خود را دارد و با توجه به مشکلاتی که وقفی بودن اراضی در کسب و کار، سکونت و زندگی مردم کبودراهنگ ایجاد کرده از اداره اوقاف، استاندار و مسئولان استان می‌خواهم سریعاً کارگروهی در این زمینه به منظور حل مشکل فعال شود و ما هم در دولت کمک می‌کنیم تا این کار صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مردم این دیار متدین هستند، بنابراین اگر اراضی وقفی وجود دارد باید معلوم شود، افزود: کارگروهی با موضوع تعیین تکلیف وقفی بودن اراضی و هم مسئله‌ای که با مسکن و شهرسازی دارند، در نظر گرفته شود.

رئیسی ادامه داد: از آثار سفر و دیدار ما با مردم کبودراهنگ حل این دغدغه مردم باشد، با کار انقلابی در دو ماه می‌شود یک وضعیت و شرایطی برای مردم پیش آورد و به آنها اعلام کرد که مسئله مسکن و محل کارشان در ارتباط با اوقاف و وزارت راه و شهرسازی حل شده است بنابراین حداکثر ظرف دو ماه این مسئله باید مشخص شود.

رئیس‌جمهور راه‌های مواصلاتی را از دیگر رنج‌های مردم شهرستان کبودراهنگ برشمرد و تصریح کرد: کبودراهنگ در ارتباطش با بخش‌های مختلف و اطراف مشکل دارد. بنابراین، حل مشکل راه‌های مواصلاتی شهرستان جزء اولویت‌های سفر ماست و بعدازظهر در شورای اداری استان مصوباتی برای حل این مشکلات و مسائل سراسر استان اعلام خواهیم کرد.

وی یادآور شد: در جریان مسائل سایر شهرستان‌ها نیز قرار گرفته‌ایم و بنا داریم در این سفر به میزانی که امکان دارد طبق اولویت‌های شناسایی شده راهکارهایی پیش‌بینی شود و با مصوبات و تصمیمات سفر بخشی از مشکلات در این استان کاهش یابد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش به دغدغه کار و اشتغال جوان تحصیل‌کرده پرداخت و گفت: کار منحصر به کار اداری نیست، فقط نشستن پشت میز در یک سازمان و اداره نیست، بهترین کار را دامداران و صنعتگران و... دارند، فقط یک بخش کارها، اداری است، تماماً اداری نیست. این دغدغه شما نسبت به مسئله کار درست بوده و در دستور کار دولت است، ایجاد اشتغال به ویژه اشتغال روستایی و در این مناطق می‌تواند به خوبی و به زودی فعال شود.

وی بیان کرد: اعتباراتی در این سفر در نظر گرفتیم تا بخشی از مسئله بیکاری کاهش پیدا کند و به اشتغال تبدیل شود. سرمایه بزرگ‌ دلدادگی به ارزش‌های انقلاب و شهداست. شهرستان شما جزء مناطق برجسته کشور است و رهبر انقلاب به بنده و شما توصیه کردند مراقب باشید هویت شما را مورد آسیب قرار ندهند، دشمن دنبال این است مردم را از هویت انقلاب دور کند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: دشمن می‌داند مردم خطر می‌کنند و این موضوع موجب یأس دشمن و امیدواری نیروهای انقلابی است. در دنیا جنگ اراده‌ها وجود دارد، ملت ما اراده کرده مسیر شهدا را ادامه دهد و راه را هموار کند و هیچ تحریمی را مانع نداند.

وی با بیان اینکه با شعار «ما می‌توانیم» امور را پیش ببریم، تصریح کرد: این موضوع معنایش شکست دشمنان انقلاب است به طوریکه مردم رسماً اعلام می‌کنند می‌توان با مقاومت تحریم را بی‌اثر کرد. وظیفه خود می‌دانیم به خواست مردم ایستادگی مقابل زیاده خواهان و مقابل نظام سلطه را در دستور کار قرار دهیم و از مواضع جمهوری اسلامی عقب‌نشینی نکنیم.

عکس از محمدحسن مؤمنی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha