کد خبر: 4116901
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹

مجمع سلامت همدان پس از 5 سال وقفه برگزار می‌شود

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان همدان از برگزاری مجمع سلامت استان بعد از وقفه پنج ساله خبر داد و گفت: این مجمع 6 بهمن‌ماه ساعت 8:30 در استانداری همدان برگزار می‌‎شود.

مجمع سلامتبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا، حبیب معصومی، رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان همدان اظهار کرد: تعداد 20 گروه کاری در دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی همدان تعریف شده است که مجمع سلامت از نظر تعداد و سطح شرکت‌کنندگان جامع‌ترین گروه کاری محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مجمع سلامت شهرستان‌های استان همدان براساس دستور‌العمل باید در سه ماه سوم هر سال و مجمع سلامت استان در سه ماهه چهارم برگزار شود، از برگزاری مجمع سلامت استان بعد از وقفه پنج ساله خبر داد و گفت: این مجمع فقط یک بار در سال 96 در استانداری همدان برگزار شد.

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان همدان با یادآوری اینکه مجمع سلامت شهرستان‌ها نیز در قالب کارگروه سلامت به‌صورت محدود برگزار می‌شد، اظهار کرد: امسال مجمع سلامت برای 9 شهرستان استان به جز همدان که مشترک با استان برگزار می‌شود با حضور حداکثری برگزار شد.

وی یکی از اهداف برگزاری مجمع سلامت استان را ‌تجلیل از مسئولیت‌پذیری افراد مؤثر در پیشبرد اهداف سلامت دانست و گفت: عوامل اجتماعی مؤثر بر حوزه سلامت به بیرون از دانشگاه علوم پزشکی از جمله مسئولان دولتی و غیردولتی، خیرین و سمن‌ها و اقشار مختلف مردم مرتبط است.

معصومی سخنرانی استاندار همدان، نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان را بخشی از مجمع استانی سلامت عنوان کرد و افزود: در این مجمع سه چالش اصلی استان شامل جوانی جمعیت، تغییر اقلیم و اثرات آن بر سلامت و بیماری‌های غیرواگیر به ترتیب توسط اساتید برجسته کشوری محمداسماعیل اکبری، مشاور جمعیت وزیر کشور، مطلق، رئیس شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و اعتماد، مدیرکل بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت بررسی می‌شود.

وی گفت: سه کلیپ شامل معرفی استان و دانشگاه علوم پزشکی همدان، کلیپ سه چالش سلامت استان شامل جوانی جمعیت، تغییر اقلیم و اثر بر سلامت و بیماری‌های غیرواگیر و مروری بر برگزاری مجمع سلامت شهرستان‌ها در سال ۱۴۰۱ در مجمع استانی سلامت پخش می‌شود.

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان همدان، دعوت‌شدگان مجمع سلامت استان را شامل نخبگان بومی استان همدان، استاندار، ائمه جمعه، رؤسای پیشین دانشگاه، فرمانداران، نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، رؤسای نظام پزشکی، پرستاری و روانشناسی استان، تعدادی از اساتید دانشگاه‌های مختلف، رؤسای ادارات استانی و جمعی مسئولان دانشگاه، رؤسای انجمن‌های علمی علوم پزشکی، اعضای شورای پیام‌گذران استان، رؤسای مراکز تحقیقاتی، رسانه‌ها، خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد دانست.

وی در اختیار قرار دادن فهرستی از نیازهای حوزه‌های ارائه خدمت دانشگاه علوم پزشکی همدان از جمله درمان، بهداشت، غذا و دارو و اورژانس را از دیگر اهداف برگزاری مجمع استانی سلامت برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با مشخص شدن نیازها خیرین سلامت و مجموعه‌های مختلف مرتبط با حوزه سلامت دانشگاه برای رفع مسائل اقدام کنند.

معصومی با بیان اینکه تعداد پنج غرفه در حاشیه برگزاری مجمع استانی سلامت پیش‌بینی شده است، گفت: غرفه‌های معاونت‌های بهداشتی، درمان و غذا و دارو، اورژانس 115 و مدیریت مشارکت‌های مردمی دانشگاه ضمن معرفی فعالیت‌های واحد و شاخص‌های مربوطه خدمات و آموزش چهره به چهره ارائه می‌دهند و نیازها را در چهار محور زمین، ساختمان، تجهیزات اداری و پزشکی به شرکت‌کنندگان مجمع استانی سلامت اطلاع‌رسانی می‌کنند.

انتهای پیام
captcha