کد خبر: 4119441
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰

دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان بازگو شود

امام جمعه تویسرکان با تاکید بر تشویق جوانان به اعتکاف گفت: در جهاد تبیین دستاوردهای انقلاب را بیش از پیش برای نسل جوان بازگو کنیم.

حجت‌الاسلام سید موسی حسینی مجد امام جمعه تویسرکانبه گزارش ایکنا از همدان، حجت الاسلام و المسلمین سید موسی حسینی مجد، امام جمعه تویسرکان در خطبه های نمازجمعه ۱۴ بهمن ماه در مصلی امام خمینی (ره) تویسرکان ضمن گرامیداشت اعیاد رجبیه و تبریک میلاد امیرالمومنین(ع) گفت: کعبه زیباترین محل تولد برای امام علی(ع) بوده، زمانی که کعبه به امر خداوند تعالی شکافته و ایشان در این خانه متبرک زاده می‌شود.

وی با بیان اینکه مولود کعبه بودن فضلیت مخصوص و منحصر به فرد امام علی(ع) است، اظهار کرد: در کتاب‌های بسیار اهل سنت هم بر این موضوع صحه گذاشته شده، اینکه تولد در خانه خدا، فضلیت مخصوص و منحصر به فرد برای امام اول شیعیان است.

امام جمعه تویسرکان گفت: 300 آیه مبارک در قرآن کریم درباره امام علی(ع) و ویژگی های ایشان است، آن امام بزرگوار در سن 10 سالگی نخستین مردی بود که به نبی مکرم اسلام(ص) ایمان آوردند و با ایشان نماز خواند.

وی با اشاره به احادیثی از پیامبر اکرم(ص) درباره فضایل امام علی(ع)، گفت: حضرت می‌فرمایند؛ فتنه‌هایی بعد از من رخ می‌دهد، دست از دامان علی(ع) برندارید و دنبال ایشان باشید، علی(ع) با حق و حق با علی(ع) است تا روز قیامت بر من وارد شوند و در جایی دیگر هم از نبی خدا آمده که حب به علی(ع) ایمان و بغض به ایشان نشانه کفر و نفاق است و محبان آن امام وارسته نخستین افرادی هستند که به بهشت وارد می‌شوند.

حجت‌الاسلام حسینی مجد در ادامه با بیان اینکه از فرصت های ماه رجب برای خودسازی بهره بگیریم افزود: ایام اعتکاف را در پیش داریم و چه بهتر جوانان را با برنامه های متعدد به سمت انجام این مستحب پر برکت تشویق کنیم.

وی با گرامیداشت ایام خجسته دهه مبارک فجر، گفت: رشد روز افزون دانش روز دنیا از علوم پزشکی و هسته ای گرفته تا تسلیحات دفاعی و هوا فضا همه در سایه غیرت جوانمردان انقلابی این سرزمین با یاری جستن از خدا شکل گرفته است.

خطیب نماز جمعه تویسرکان در پایان با بیان اینکه ایران اسلامی با این دستاوردها پایه و اساس بزرگی را در جهان گسترانده و آبرو کسب کرده است تاکید کرد: در جهاد تبیین این دستاوردها را بیش از پیش برای نسل جوان عنوان کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha