کد خبر: 4225620
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۵

مسابقات نیمه نهایی قرآن کریم سپاه همدان برگزار می‌شود

معاون روابط عمومی سپاه انصار الحسین(ع) خبر داد: چهل و سومین دوره مسابقات نیمه نهایی قرآن کریم آقایان و بیست و سومین دوره مسابقات نیمه نهایی قرآن کریم بانوان سپاه انصار الحسین(ع) برگزار می‌شود.

علی اکبر کریم‌پور، معاون روابط عمومی سپاه انصار الحسین(ع)به گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی سپاه انصارالحسین(ع) علی اکبر کریم‌پور، معاون روابط عمومی سپاه انصار الحسین(ع) گفت: چهل و سومین دوره مسابقات نیمه نهایی قرآن کریم آقایان و بیست و سومین دوره مسابقات نیمه نهایی قرآن کریم بانوان سپاه انصار الحسین(ع) برگزار می‌شود.

وی قرآن کریم را سفره بی‌انتهای آسمانی معرفی کرد و افزود: بهره‌مندی از فیوضات این کتاب الهی سبب تضمین سعادت بشر می‌شود. یکی از ویژگی‌های بارز قرآن کریم، هدایتگری است که مشتاقان را به وادی امن و ساحل آرامش اهنمایی می‌کند. هدف از برگزاری این مسابقات پیاده سازی سبک زندگی قرآنی در زندگی فردی و سازمانی کارکنان است، ایجاد فضای معنوی در سپاه و انس با کلام الله مجید باعث مصون سازی از لغزش‌ها می‌شود.

کریم پور شناسایی و ارتقاء استعدادهای برتر قرآنی در سپاه را یکی از وظایف این معاونت دانست و گفت: ایجاد رقابت سالم بین شرکت کنندگان و شکوفایی فعالیت‌های قرآنی، دو اصل مهم این مسابقات قرآن است. این مسابقات در چهار رشته قرائت، ترتیل، تحقیق و مفاهیم به صورت مشترک بین آقایان و بانوان برگزار می‌شود و رشته اذان نیز فقط مخصوص آقایان است.

معاون روابط عمومی سپاه انصار الحسین(ع) افزود: مرحله مقدماتی این مسابقات در شهرستان‌ها برگزار شد که ۲۰۰ نفر از شرکت کنندگان به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. این مسابقات در روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه در نمازخانه سپاه انصار الحسین(ع) برگزار خواهد شد و در نهایت نفرات برتر به مسابقات نهایی راه پیدا خواهند کرد.

انتهای پیام
captcha