کد خبر: 4058866
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶
از ابتدای سال‌ انجام شد؛

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان از جمع‌آوری 9 میلیارد و 780 میلیون تومان زکات فطریه و کفارات در این استان خبر داد.

محمدرسول شیخی‌زاده مدیرکل کمیته امداد استان همدان محمدرسول شیخی‌زاده، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: امسال تدابیری خاص اندیشیده شده بود که مردم مؤمن و نیکوکار از طریق کد دستوری #۵*۰8۱*۸۸۷۷* یا شماره کارت 60۳7997950161456 و صندوق‌های پایگاه‌های مجهز به دستگاه کارت‌خوان مستقر در میدان‌های اصلی به سهولت بتوانند زکات فطره عام خود را پرداخت کنند.

وی یادآور شد: در مرحله اولیه، 9 میلیارد و 780 میلیون تومان زکات فطریه عام و کفارات از سوی مردم مؤمن و متدین استان توسط مراکز این نهاد و با همکاری شورای زکات استان، بهزیستی، مراکز نیکوکاری و خیریه‌های دارای مجوز از دبیرخانه شورای زکات کمیته امداد استان همدان جمع‌آوری و به‌ حساب نیازمندان واریز شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) همدان ادامه داد: از این مبلغ 9 میلیارد و 55 میلیون تومان زکات فطره، 643 میلیون تومان کفارات، 82 میلیون تومان زکات فطره سهم سادات بود.

وی تصریح کرد: زکات فطره در محلی که جمع‌آوری‌ شده در همان محل با هماهنگی شورا و هیئت‌امنای محل برای کمک‌هزینه معیشت، رفع سوءتغذیه کودکان، کمک‌هزینه تحصیلی، درمان، جهیزیه و مسکن افراد نیازمند هزینه می‌شود.

شیخی‌زاده در پایان گفت: مبلغ زکات همچنان در حال افزایش است و پایگاه‌های اصلی در دفاتر امداد و مراکز نیکوکاری آماده دریافت زکات از مردم مؤمن است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: